Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 kwietnia 2020, 11:13

autor: Daria "Pri" Bocheńska

365 dni – polski romans od dziś w serwisie Netflix

Zamknięcie kin nie przeszkodzi już nikomu w obejrzeniu kontrowersyjnej produkcji w reżyserii Barbary Białowąs i Tomka Mandesa. Dziś 365 dni trafi na Netfliksa.

Ekranizacja powieści 365 dni autorstwa Blanki Lipińskiej zadebiutowała w kinach 7 lutego i odniosła ogromny sukces komercyjny. W ciągu pierwszych dwóch tygodni od pojawienia się produkcji w kinach obejrzało ją przeszło milion widzów. Od dzisiaj, czyli 1 kwietnia, będziemy mogli obejrzeć film także w serwisie Netflix.

365 dni – polski romans od dziś w serwisie Netflix - ilustracja #1
Życie kochanki włoskiego mafioso nie zawsze jest usłane różami.

Pierwsze zapowiedzi, że tytuł może pojawić się w serwisie, Netflix zamieścił w poście na Facebooku oraz na Twitterze. Wiadomość została napisana w żartobliwy sposób, nawiązując do Prima aprilis i na obu stronach spotkała się z niezadowoleniem użytkowników, piszących, że chcieliby, żeby to był żart.

365 dni jest romansem erotycznym w reżyserii Barbary Białowąs i Tomka Mandesa. Historia jest często porównywana do fabuły powieści 50 twarzy Greya, bowiem i tutaj narracja skupia się na relacji nieugiętego bogacza i jego kochanki. Z tym, że w przypadku polskiej produkcji historia jest kontrowersyjna, a jej materiał wizualny bardziej wulgarny. Więcej na temat ekranizacji 365 dni można przeczytać w artykule Niny Wum, w którym nie tylko streszcza ona fabułę, ale także dzieli się swoimi przemyśleniami i odczuciami na temat filmu.

  1. Uważajcie, 365 dni to zły film na walentynki