Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2013, 12:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Child of Light - nowe szczegóły produkcji Ubisoftu inspirowanej grami jRPG

Firma Ubisoft udostępniła pierwszy zwiastun i kilka screenów z niedawno zapowiedzianej gry Child of Light. Oprócz tego poznaliśmy nowe informacje na temat tej urokliwej produkcji studia Ubisoft Montreal.

Firma Ubisoft ujawniła nowe informacje na temat gry Child of Light, która w zeszłym miesiącu została oficjalnie zapowiedziana. Produkcja studia Ubisoft Montreal (Watch Dogs, Assassin’s Creed IV: Black Flag, Far Cry 3) łączy w sobie elementy przygodówek, platformówek i jRPG.

Główną bohaterką Child of Light jest młoda księżniczka Aurora. Dziewczyna trafia do królestwa Lemuria, którego mieszkańcy zostali zamienieni w kruki. Jej zadaniem będzie odkryć przyczynę tego stanu rzeczy i przywrócić tutejszym obywatelom ludzką postać. Aurorze towarzyszyć będzie mistyczna, niebieska kula o imieniu Igniculus.

Child of Light już teraz zachwyca urokliwą oprawą graficzną

W trakcie zabawy przemierzymy dwuwymiarowe lokacje utrzymane w charakterystycznym, baśniowym stylu graficznym. Na swojej drodze spotkamy przeciwników – po ich dotknięciu zostaniemy przeniesieni do oddzielnego ekranu walki. Potyczki będą odbywać się w stylu charakterystycznym dla przedstawicieli gatunku jRPG. Porównania do systemu Active Time Battle znanego z serii Final Fantasy są jak najbardziej na miejscu – każde działanie zajmie określoną ilość czasu. Niejednokrotnie trzeba będzie więc zdecydować - lepiej wykonać szybki atak czy użyć potężnego czaru, który musi się najpierw naładować?

Child of Light ukaże się w 2014 roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 3, Xboksie 360 oraz Wii U. Na więcej informacji na jej temat musimy jeszcze poczekać, ale już teraz daje się odczuć, że szykuje się ciekawa produkcja o niezwykłym klimacie. Dyrektor kreatywny Patrick Plourde (pracował w tej roli również nad strzelaniną Far Cry 3) przyznaje, że zawsze chciał stworzyć tego typu tytuł.