Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2021, 13:53

Chernobylite radzi sobie przyzwoicie, ale niestety bez szału na Steam

Pierwszy dzień Chernobylite na rynku okazał się taki sobie. Gra osiąga przeciętne wyniki aktywności, ale za to jest coraz lepiej oceniana.

Wczoraj premierę miała gra Chernobylite, czyli czarnobylski survival horror studia The Farm 51. Warto więc przyjrzeć się, jak poradził sobie ten tytuł.

W najgorętszym momencie dnia premiery w Chernobylite na Steamie bawiło się 2017 osób jednocześnie. Taki wynik nie jest zły, ale jest raczej daleki od marzeń autorów, zwłaszcza gdy porównamy go z innymi wydanymi w tym tygodniu produkcjami.

Wyniki najgorętszych płatnych premier tego tygodnia na Steamie

Gra:

Rekord aktywności na Steamie

Tribes of Midgard

26 731

Orcs Must Die! 3

13 210

Idol Manager

2630

The Great Ace Attorney Chronicles

2510

Chernobylite

2017

Clone Drone in the Danger Zone

1944

Samurai Warriors 5

1876

HighFleet

1709

Jak widać, Chernobylite nie tylko przegrał z dysponującymi multiplayerem dużymi premierami pokroju Tribes of Midgard czy Orcs Must Die! 3, ale również poradził sobie gorzej niż, wydawałoby się, bardziej niszowe gry The Great Ace Attorney Chronicles oraz Idol Manager. Polska produkcja cieszy się niewiele większą popularnością niż HighFleet, a to mały tytuł indie stworzony przez raptem jedną osobę. Słabo wypada też porównanie z innym polskim FPS-em w postaci wydanego w zeszłym miesiącu Sniper Ghost Warrior Contracts 2, którego rekord aktywności wynosi 7055 graczy jednocześnie.

Z pozytywów warto dodać, że Chernobylite budzi za to spore zainteresowanie wśród widzów serwisu Twitch. W najgorętszym momencie środy transmisje z gry oglądało tam ponad 41 tysięcy osób.

Ponadto Chernobylite wydaje się podobać graczom, którzy go zakupili. Na Steamie gra ma ponad 3300 ocen użytkowników i 78% z nich chwali polską produkcję, co serwis kategoryzuje jako „w większości pozytywny odbiór gry”.

Chernobylite zbiera również coraz lepsze recenzje w mediach branżowych. Obecnie gra posiada średnią ocen na poziomie 75% według serwisu Metacritic, podczas gdy w momencie premiery było to tylko 69%. Projekt spodobał się również naszemu redaktorowi, który wystawił mu notę 8.0/10. Mamy więc nadzieję, że średni debiut nie przekreśli szans tytułu na sukces i będzie przez długi czas zyskiwał nowych nabywców. Warto dodać, że we wrześniu ukaże się wersja na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Możliwe, że na tych platformach tytuł zaliczy bardziej dynamiczną premierę.

  1. Chernobylite - oficjalna strona internetowa gry
  2. Chernobylite - poradnik do gry
  3. Recenzja gry Chernobylite - polski STALKER na miarę naszych możliwości