Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2021, 21:42

autor: Filip "Szarmancki" Węgrzyn

Japońska wersja gry Resident Evil: Village zostanie objęta cenzurą

Według oświadczenia Capcomu, wydawana w Japonii wersja gry Resident Evil: Village zostanie objęta cenzurą zgodnie ze standardami krajowej organizacji CERO.

Jeśli Resident Evil VII: Biohazard nie jest Wam obce, to z pewnością zdajecie sobie sprawę, jak wiele nieprzyjemnych, wręcz makabrycznych scen zawiera ta produkcja. Choćby bieganie z dopiero co odciętą dłonią czy rozwalanie na miazgę głów wrogów przy pomocy strzelby. Po następnej odsłonie serii, Resident Evil Village, możecie spodziewać się tego samego, no chyba że mieszkacie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jak mówi Capcom, japońska wersja gry zostanie objęta cenzurą, która skutecznie pozbawi to wydanie co bardziej drastycznych treści, jak dekapitacje, a nawet zmianie ulegną niektóre sceny, które pojawią się w produkcji (via HeyPoorPlayer.com).

Cenzura zostanie zawarta zgodnie ze standardami CERO, czyli krajowej organizacji klasyfikacji rozrywki komputerowej. Choć Capcom twierdzi, że nie będzie szczególnych różnic pomiędzy wersją japońską a tą wypuszczoną na rynek zagraniczny, to możemy spodziewać się, że CERO pozbawi grę wspomnianych dekapitacji, strumieni krwi czy innych podobnych treści.

Wiadomo też, że na rynek japoński trafią dwie wersje gry. Pierwsza z nich, oznaczona jako CERO D, przeznaczona będzie dla graczy od lat siedemnastu i będzie zawierała o wiele mniej przemocy od drugiego wydania, czyli CERO Z, które zostało zaprojektowane z myślą o osobach dorosłych. W obu wersjach nie uświadczymy odcinania czy odstrzeliwania kończyn, barwa krwi zostanie odpowiednio stonowana, a jej ilość zmniejszona. Dodatkowo Capcom potwierdza, że niektóre obecne w grze sceny zostaną zmienione lub usunięte, właśnie w związku z regulacjami CERO. Jakich scen dotyczy cenzura, twórcy nie zdradzili, prawdopodobnie by uniknąć spoilerów.

Gra Resident Evil: Village pojawi się 7 maja 2021 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i 5, jak również na Xboksach One i Series X/S.