Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2012, 15:50

autor: Olek

CDPROgram potrwa o jeden dzień dłużej!

Firma cdp.pl zdecydowała się o jeden dzień przesunąć termin zakończenia programu lojalnościowego CDPROgram. Wszystko z powodu dużego zainteresowania „promocją ostatniej szansy” oraz problemami z wymianą zgromadzonych punktów na kody do pobrania gier z serwisu GOG.com.

Jeszcze dzisiaj powinny zniknąć problemy z wymianą CDPunktów na kody do gier z oferty serwisu GOG.com - CDPROgram potrwa o jeden dzień dłużej! - wiadomość - 2012-11-12
Jeszcze dzisiaj powinny zniknąć problemy z wymianą CDPunktów na kody do gier z oferty serwisu GOG.com

Miniony weekend był wyjątkowo nerwowy dla użytkowników CDPROgramu. Gracze, którzy chcieli wymienić uciułane punkty na kody uprawniające do pobrania gier z GOG.com najczęściej otrzymywali jedynie komunikat o czasowym braku dostępności wybranego produktu. Co więcej, wiele osób nie uzyskało należnych CDPunktów z „promocji ostatniej szansy”. Firma cdp.pl zapewnia jednak, że wszystkie problemy zostaną rozwiązane jeszcze dzisiaj, a klienci będą mieli dodatkowy dzień, by wydać CDPunkty.

Zgodnie z planem, program lojalnościowy CD Projektu miał dzisiaj przejść do historii. Wielu graczy skusiło się jednak na „promocję ostatniej szansy”. Za utworzenie konta w serwisie cdp.pl i zakup dowolnej oferowanej tam gry (rzecz jasna z wyjątkiem darmowych) można było powiększyć swój dorobek w CDPROgramie o 600 CDPunktów (300 + 300). Popularność akcji przerosła jednak oczekiwania pomysłodawców, którzy dosłownie zalani zostali mailami od klientów.

Problemem okazało się nie tylko szybkie zaksięgowanie dodatkowych punktów na koncie użytkowników CDPROgramu, ale także ich wymiana na gry z oferty serwisu GOG.com warte 300 CDPunktów. Gracze otrzymywali przeterminowane kody uprawniające do pobrania gier lub informowani byli, że produkt jest niedostępny. Zaalarmowani przez naszych czytelników sprawdziliśmy u źródła.

„W związku z ogromnym zainteresowaniem akcją promocyjną z okazji zamknięcia CDPROgramu, pojawiły się pewne problemy. Pracujemy nad tym, by je wyeliminować, i jesteśmy przekonani, że wszyscy, którzy brali udział w CDPROgramie, będą mogli w pełni wykorzystać swoje punkty. Postanowiliśmy więc przedłużyć działanie CDPROgramu o jeden dzień, tj. również na wtorek, 13 listopada” – informuje Krzysztof Dzięcioł z cdp.pl.

Warto dodać, że wbrew informacjom na oficjalnej stronie CDPROgramu, CDPunkty wymieniać można na kody uprawniające do pobrania dowolnych gier z GOG.com w ustalonych granicach cenowych. I tak kod za 300 CDPunktów uprawnia do pobrania gry kosztującej nie więcej niż 9,99 dolarów, a za 150 CDPunktów – 3,99 dolarów.

„Opierając się na regulaminie (5.3.
 CD 
Projekt 
ma 
wyłączne 
prawo 
w 
doborze nagród
 dostępnych
 w 
CDPROgramie 
oraz 
ustalania wartości 
punktowej 
każdej
 z 
nich.
 Wartość
 punktowa
 poszczególnych 
nagród
 może
 zmieniać 
się 
w 
czasie.),

 stwierdziliśmy, że takie rozwiązanie jest bardziej korzystne dla graczy, którzy mogliby wymieniać punkty na dowolny tytuł z całego katalogu (w odpowiednim przedziale cenowym) serwisu GOG.com. Chcieliśmy w związku z tym przeprosić wszystkich użytkowników CDPROgramu za brak odpowiednich informacji o aktualizacji listy nagród na stronie cdprojekt.pl. Zdajemy sobie sprawę, że mimo częstych informacji zamieszczanych przez naszych pracowników o powyższych zmianach na forum cdprojekt.pl, nie było to wystarczające narzędzie komunikacji.”

  1. Oficjalna strona internetowa CDPROgramu
  2. Strona internetowa serwisu GOG.com
  3. Strona internetowa serwisu cdp.pl