Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2012, 19:22

autor: Aver

CD Projekt zaprzestaje kontrowersyjnego ścigania piratów

W liście otwartym opublikowanym dziś w Internecie Marcin Iwiński, prezes firmy, poinformował o natychmiastowym zaprzestaniu akcji ścigania piratów.

W Internecie pojawił się dziś list Marcina Iwińskiego – prezesa firmy CD Projekt – w którym informuje on o zaprzestaniu identyfikowania i ścigania piratów za pośrednictwem wynajętej w grudniu kancelarii prawniczej. Inicjatywa polskiego producenta i wydawcy – o której informowaliśmy miesiąc temu – była odpowiedzią na ponad 4,5 miliona pirackich kopii gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

CD Projekt zaprzestaje kontrowersyjnego ścigania piratów - ilustracja #1

W opublikowanym dziś liście Iwiński przyznał, że decyzja o podjęciu tego rodzaju akcji spotkała się z wątpliwościami wspólnoty fanów. Dodał również, że wielokrotnie mówiliście nam, że tego rodzaju zabiegi mogłyby niesłusznie oskarżyć osoby, które nigdy nie złamały naszego prawa autorskiego, i wyrażaliście przy tym swoje poważne obawy wobec naszych działań.

Prezes polskiego przedsiębiorstwa podkreślił, że sukces firmy zależy od zaufania graczy, które buduje się latami. Wyraził ubolewanie z faktu, że wiele osób poczuło się tak, jakby nasze działania nie odwzajemniały zaufania pokładanego przez nich w CD Projekt RED.

Po ogłoszeniu decyzji o zaprzestaniu akcji ścigania piratów, raz jeszcze dodał, że prowadzona przez niego firma jest zagorzałym przeciwnikiem zabezpieczeń DRM, ale nie popiera też nielegalnego kopiowania gier. Podkreślił, że CD Projekt stara się o utrzymanie pozytywnej relacji ze wspólnotą graczy. Na zakończenie, wezwał ich do udzielenia pomocy producentom gier w walce z piractwem: Jeżeli widzisz, że twój przyjaciel gra w nielegalną wersję gry – jakiejkolwiek gry – powiedz mu, że może uniemożliwić sukces jej twórców. Jeżeli nie wspieracie deweloperów tworzących gry, które wam się podobają i nie płacicie za nie, my nie będziemy w stanie stworzyć dla was nowych, wspaniałych tytułów.