Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2012, 19:00

autor: Jaxa

Co czeka graczy Star Wars: The Old Republic w nadchodzących patchach

Na konferencji prasowej firma BioWare zdradziła wiele informacji dotyczących zbliżających się rozszerzeń do gry Star Wars: The Old Republic.

Co czeka graczy Star Wars: The Old Republic w nadchodzących patchach - ilustracja #1

Na dzisiejszej konferencji prasowej dyrektor BioWare odpowiedzialny za projekt Star Wars: the Old Republic, James Ohlen, zdradził kilka sekretów dotyczących nadchodzących łatek do najnowszego dziecka firmy. Dowiedzieliśmy się między innymi szczegółów na temat dat nadchodzących patchy i co nieco na temat ich zawartości.

Ohlen skupił się na tak zwanych „content patch”, łatkach zawierających, oprócz naprawy błędów i zmian w umiejętnościach, dodatkową zawartość fabularną, taką jak Flashpointy, Operacje czy nowe Strefy Wojny.

Już w najbliższy wtorek (17 stycznia) ukaże się patch v.1.1.0, który otrzymał tytuł Rise of the Rakghouls. Ujrzymy w nim nowy Flashpoint znajdujący się na planecie Kaon. Naszym zadaniem podczas jego wykonywania będzie powstrzymanie plagi choroby wywołującej zmianę w tytułowe, znane choćby z KOTOR-a, bestie. Dodatkowo w patchu zaprezentowana zostanie nowa, poszerzona wersja Operacji Karaggas’s Palace, w trakcie której grupa ośmiu (lub szesnastu) graczy zmierzy się z czterema bossami w trybach: Normal, Hard i Nightmare. Niewiele poza tytułem i datą było tajemnicą, gdyż patch ten znajduje się na serwerach testowych i jego zawartość znana jest już większości zainteresowanych.

Co czeka graczy Star Wars: The Old Republic w nadchodzących patchach - ilustracja #2

Dużo ciekawsze są natomiast informacje na temat kolejnych zmian szykowanych przez deweloperów gry. Drugi dodatek, który jak powiedział James Ohlen, ukaże się najprawdopodobniej w marcu, będzie kontynuował wątki rozpoczęte w Rise of the Rakghouls. Pojawi się w nim nowa Operacja i kilka planet, a także – ku uciesze graczy preferujących PvP – nowa Strefa Wojny. Można w tym miejscu pozwolić sobie na podejrzenie, że w trakcie owej Operacji zmierzymy się z rakghoulami.

Dodatkowo pojawią się w nim prawdopodobnie długo oczekiwane banki gildyjne, a także zaimplementowany zostanie system Legacy, mający zachęcić graczy do tworzenia kolejnych postaci. Oprócz tego zapowiedziano też wprowadzenie w tym patchu rankingu PvP, dzięki któremu gracze będą mogli porównywać między sobą swoje osiągnięcia, oraz rozbudowę walk w kosmosie, tak aby wzbudziły one zainteresowanie graczy z postaciami na 50 poziomie.

Na temat trzeciego content patcha dowiedzieliśmy się stosunkowo niewiele. Nie podano nawet szacunkowej daty, w jakiej mógłby się ukazać, jednak gracze mogą być spokojni, gdyż ukaże się na pewno i to prawdopodobnie w miarę szybko, gdyż James Ohlen zapewnił, że BioWare ma zamiar prowadzić bardziej agresywną politykę wprowadzania patchy niż ich główny konkurent – firma Blizzard.