Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2019, 12:20

autor: Aquma

Capcom nie planuje dodatkowej zawartości do Devil May Cry 5

Producent gry Devil May Cry 5 – Matt Walker – w odpowiedzi na pytanie jednego z fanów potwierdził na Twitterze, że prace nad produkcją zostały zakończone. Wygląda na to, że nie otrzyma ona dodatkowej zawartości.

DMC 5 nie otrzyma więcej dodatków. - Capcom nie planuje dodatkowej zawartości do Devil May Cry 5 - wiadomość - 2019-04-25
DMC 5 nie otrzyma więcej dodatków.

Na początku marca na półki sklepowe trafiła gra Devil May Cry 5. Produkcja firmy Capcom zaskarbiła sobie przychylność krytyków i okazała się dużym sukcesem finansowym. Wydawałoby się, że w tej sytuacji logicznym krokiem jest stworzenie DLC, które wydłużyłoby życie tytułu i zapewniło dodatkowe przychody (mowa o większych dodatkach, np. nowych grywalnych postaciach czy rozszerzeniach fabularnych). Wygląda jednak na to, że twórcy nie mają w planach niczego takiego. Matt Walker, producent gry, potwierdził to na Twitterze, odpowiadając na pytanie jednego z fanów.

Niestety, praca nad DMC5 się zakończyła. Osobiście też chciałbym, by panie (mowa o Trish i Lady, czyli towarzyszkach głównych bohaterów – przyp. red.) były grywalne. Możemy tylko mieć nadzieję, że w pewnym momencie uda nam się przekonać ludzi na szczycie, że warto to zrobić – czytamy.

W podobnym tonie już jakiś czas temu wypowiedział się reżyser gry, Hideaki Itsuno, który zajmuje się już nowym projektem.

Wspólne oglądanie kwitnących drzew wiśniowych przez twórców DMC 5 i członków zespołu zajmującego się nowym projektem – czytamy.

Warto odnotować, że przed rozpoczęciem prac nad Devil May Cry 5 Itsuno otrzymał wybór – mógł zająć się nową częścią przygód Dante albo też stworzyć kontynuację Dragon’s Dogma, czyli udanego RPG akcji z 2012 roku (od niedawna dostępnego na konsoli Nintendo Switch). Być może to właśnie Dragon’s Dogma 2 będzie kolejną produkcją japońskiej firmy?

  1. Capcom – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Devil May Cry 5 – diabeł będzie zadowolony
  3. Capcom zaczął słuchać fanów i wraca na szczyt