Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2022, 09:56

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Więcej animacji śmierci w Callisto Protocol za dopłatą [Aktualizacja: odpowiedź Schofielda]

Premiera gry The Callisto Protocol zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym otrzymujemy coraz więcej informacji o produkcji. Tym razem z nowych wieści niekoniecznie będą zadowoleni gracze, którzy nie lubią przepłacać. AKTUALIZACJA: odpowiedź Schofielda.

Źrodło fot. KRAFTON
i

Aktualizacja (24 listopada 2022 roku)

Dyrektor Striking Distance, Glen Schofield, odniósł się do informacji związanych z przepustką sezonową do Callisto Protocol. Według CEO studia deweloperzy w żaden sposób nie okroją podstawowej gry na rzecz płatnego season passa.

Schofield twierdzi, że nawet nie rozpoczęto prac nad wspomnianymi dodatkami. Te z kolei mają powstać w odpowiedzi na prośby samych graczy, pragnących więcej masakry.

Szkoda tylko, że studio każe sobie płacić za spełnienie marzeń fanów.

Żeby było jasne: nie chomikujemy niczego z głównej gry dla przepustki sezonowej. Jeszcze nawet nie rozpoczęliśmy prac nad tą zawartością. To wszystko nowe rzeczy, nad którymi będziemy pracować w nowym roku. Fani prosili o JESZCZE WIĘCEJ zgonów, więc uczynimy z tego priorytet w 2023 roku – brzmi wiadomość Schofielda.

Więcej animacji śmierci w Callisto Protocol za dopłatą [Aktualizacja: odpowiedź Schofielda] - ilustracja #1
Źródło: Twitter, Glen A. Schofield

Oryginalna wiadomość (23 listopada 2022 roku)

The Callisto Protocol to z pewnością jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku. Co prawda fani horroru zdają się wypatrywać głównie remake’u pierwszego Dead Space’a, ale być może to właśnie dzieło Striking Distance okaże się w tym zestawieniu zwycięzcą. Problem jednak w tym, że jeśli zechcemy cieszyć się pełną rozgrywką, zmuszeni będziemy dopłacić.

The Callisto Protocol otrzyma bowiem przepustkę sezonową, która będzie oferować nie tylko podstawową zawartość, ale nowe fabularne DLC, dodatkowe obszary i tryby. Mało tego season pass wprowadzi również nowe animacje śmierci bohatera i jego wrogów (wszystkie informacje na ten temat dostępne są na Steamie).

The Callisto Protocol – zawartość przepustki sezonowej

  • Kolekcja skórek Outer Way: Noś zbroję Outer Way, podziemnej rebelii mierzącej się z UJC, walcząc o przetrwanie okropności w The Callisto Protocol.
  • Pakiet Contagion: Odkryj niesamowity survival horror w nowym trybie Contagion. Zmniejszona ilość amunicji i punktów zdrowia, spersonalizowany poziom trudności i permanentna śmierć — nie dostaniesz drugiej szansy na ucieczkę z więzienia Black Iron lub od okropności czających się pod powierzchnią Callisto. Pakiet Contagion zawiera również trzynaście nowych animacji śmierci Jacoba oraz kolekcję skórek Strażnicy.
  • Riot Bundle: Udaj się do wcześniej nieodkrytego obszaru więzienia Black Iron i walcz z falami brutalnych wrogów. Zbieraj kredyty, aby ulepszyć swoją broń lub stworzyć nową i przetrwać atak tak długo, jak to możliwe w zupełnie nowym trybie Riot. Pakiet Riot zawiera również dwanaście nowych animacji śmierci wrogów oraz kolekcję skórek Inżyniera.
  • DLC: Zagłęb się w przerażające sekrety The Callisto Protocol.

Wszystkie wymienione korzyści (zwłaszcza ta ostatnia) są z pewnością niezaprzeczalną gratką dla fanów krwawych produkcji. Będziecie musieli więc sami zdecydować, czy chcecie wydać dodatkowe pieniądze po to, by otrzymać możliwość głębszego obcowania z Callisto Protocol.

The Callisto Protocol – lista trofeów (nie będzie łatwo)

Warto także wspomnieć niedawny wyciek listy trofeów z produkcji Striking Distance. Gracze, którzy będą zainteresowani zdobyciem „platyny” w The Callisto Protocol, muszą przygotować się na spore wyzwanie (całe zestawienie znajdziecie pod tym linkiem).

Skoro zaś mowa o przeciekach, na forum Resetera pojawił się 13-minutowy gameplay Callisto Protocol. Niestety materiał został szybko usunięty z powodu naruszenia praw autorskich, ale nim do tego doszło, użytkownicy strony zdążyli pochwalić tytuł za niesamowity wygląd (via Insider-Gaming).

Na koniec dodajmy, że The Callisto Protocol zadebiutuje 2 grudnia. Dzieło studia Striking Distance zawędruje zarówno na pecety, jak i konsole PS5, PS4, XSX/S oraz Xbox One.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy planujesz dopłacić za dodatkową zawartość Callisto Protocol?

Tak
7,5%
Nie
89,8%
Nie wiem
2,7%
Zobacz inne ankiety