Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2022, 09:34

autor: Jakub "Rozbo" Tarchała

Gabe Newell ceni niezależność swojego PC, to zasługa graczy

Podczas gali Golden Joystick Awards 2022 Steam Deck – najnowsze „dziecko” Gabe’a Newella – został ogłoszony najlepszym sprzętem do gier. Miliarder nie szczędził słów, chwaląc niezależność komputerów oraz społeczność graczy.

Źrodło fot. Golden Joystick Awards
i

W nocy z 22 na 23 listopada odbyła się uroczysta gala Golden Joystick Awards 2022, podczas której jurorzy przedstawili laureatów w ponad 20 gamingowych kategoriach. Jednym ze zwycięzców okazał się Steam Deck.

Steam Deck to zasługa rynku PC i społeczności

Najlepszym sprzętem do gier został uznany Steam Deck od Valve. Współwłaściciel i dyrektor firmy Gabe Newell postanowił wypowiedzieć parę kluczowych zdań na temat roli komputerów w świecie wirtualnej rozrywki.

W imieniu wszystkich w Valve, chciałbym podziękować za przyznanie Steam Deckowi nagrody Golden Joystick za najlepszy sprzęt do gier. Mój komputer składa się z procesora AMD, karty graficznej Nvidii i został przygotowany przez firmę Falcon Northwest; mam też mysz Corsaira, klawiaturę Logitecha i monitor Samsunga. To właśnie ta interoperacyjność, kompatybilność, otwartość umożliwia tworzenie produktów takich jak Steam Deck.

Wspomniana w przemówieniu firma Falcon Northwest zajmuje się składaniem zaawansowanych komputerów, często z niestandardową obudową lub wydajnym chłodzeniem. Gabe kontynuował swoją wypowiedź, odnosząc się do zeszłorocznego przemówienia Naoki Yoshidy – reżysera Final Fantasy 14 – na temat znaczącej roli społeczności w budowie rynku gier wideo.

Ale co ważniejsze, byłem pod wrażeniem, słuchając przemówienia Yoshidy w zeszłym roku na temat roli społeczności, i również chcę to powtórzyć. Gdyby to nie było możliwe, gdybyśmy nie mieli za sobą tej społeczności graczy, która napędza całą branżę, produkty, takie jak Steam Deck, nie byłyby możliwe. Więc dodatkowo chciałbym przyjąć tę nagrodę w imieniu społeczności graczy.

Co ciekawe, na zeszłorocznej gali rozdania nagród PC wygrał w kategorii najlepszego sprzętu wszechczasów.