Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2018, 17:30

Call of Juarez wraca do Techlandu

Firma Techland poinformowała o odzyskaniu praw do serii Call of Juarez. Z tej okazji polski wydawca ponownie udostępnił Call of Juarez: Gunslinger na Steamie po niższej cenie. Co więcej, uroczysty charakter ogłoszenia zdaje się sugerować, że spółka ma plany dotyczące przyszłości cyklu.

Call of Juarez wraca w rodzinne strony. - Call of Juarez wraca do Techlandu. Nowa odsłona w drodze? - wiadomość - 2018-04-30
Call of Juarez wraca w rodzinne strony.

Na początku kwietnia gracze zauważyli zniknięcie dwóch odsłon serii Call of Juarez ze Steama oraz sklepów Sony oraz Microsoftu: Call of Jaurez Gunslinger oraz Call of Juarez: Cartel. Dopiero w połowie miesiąca dowiedzieliśmy się (vide Game Informer), że było to wynikiem wcześniejszej umowy między Ubisoftem i Techlandem, w ramach której prawa do wydania obu gier wróciły do polskiej firmy. Teraz Adam Lasoń, dyrektor operacyjny Techlandu, poinformował na oficjalnej stronie firmy o odzyskaniu praw wydawniczych do całego cyklu Call of Juarez. Z tej okazji wspomniane Gunslinger powróciło na Steama, a do tego do 4 maja można je zakupić w nieco niższej cenie 33,33 zł. Nie wspomniano nic na temat wciąż nieobecnego Call of Juarez: Cartel.

Powrót Call of Juarez do polskiego wydawcy nie jest szczególnie zaskakujący. Dwa lata temu Techland wkroczył na rynek globalny jako Techland Publishing, nie musi już więc korzystać z usług Ubisoftu przy wydawaniu swoich gier na całym świecie. Zastanawia jednak, dlaczego firma uznała za stosowne poinformować o tym w tak szumny sposób, mimo że samo ogłoszenie sprowadza się de facto do powrotu Call of Juarez: Gunslinger na platformę Valve. Trudno oprzeć się wrażeniu, że spółka dała nam wskazówkę co do rychłego powrotu serii w ramach nowego projektu. Warto przypomnieć, że dwa lata temu dowiedzieliśmy się o dwóch dużych tytułach opracowywanych przez oddziały studia w Warszawie oraz we Wrocławiu. Wielu obstawiało, że jednym z nich jest kontynuacja Dying Light, ale nie można wykluczyć, że w rzeczywistości to kolejna część rodzimego westernu. Na razie pozostaje mieć nadzieję, że Techland nie będzie nas długo trzymał w niepewności.

Ogłoszenie nowego Call of Juarez dla wielu byłoby okazją do świętowania. - Call of Juarez wraca do Techlandu. Nowa odsłona w drodze? - wiadomość - 2018-04-30
Ogłoszenie nowego Call of Juarez dla wielu byłoby okazją do świętowania.