Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2013, 19:30

autor: Ender

Call of Juarez: Gunslinger – nowy trailer i screeny

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w sieci pojawił się nowy trailer Call of Juarez: Gunslinger, kolejnej odsłony serii FPS-ów osadzonych na Dzikim Zachodzie. Przy okazji, studio Techland podzieliło się także kilkoma nowymi screenami z produkcji.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że w internecie zadebiutował nowy zwiastun Call of Juarez: Gunslinger. Wprowadzał on w świat gry, pokazując jej niektóre lokacje oraz zapowiadał na 14 marca debiut kolejnego trailera, który tym razem miał zawierać próbki gameplayu. Zgodnie z tą obietnicą, studio Techland oraz wydawca tytułu, firma Ubisoft, przedstawiły dziś graczom film, na którym zobaczymy w akcji najgroźniejsze legendy Dzikiego Zachodu. Chodzi tu o postacie takiej jak Billy the Kid czy Jesse James, na których skupi się fabuła produkcji. Dzięki krótkiemu klipowi przekonamy się również jak wyglądać będzie wymiana ognia z przeciwnikami oraz rewolwerowe pojedynki. Poza tym, deweloperzy podzielili się kilkoma nowymi screenami, prezentującymi inne fragmenty rozgrywki oraz kolejną porcję amerykańskich krajobrazów.

Call of Juarez: Gunslinger zadebiutuje w maju na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Tytuł na wszystkich platformach ma być dostępny jedynie w dystrybucji cyfrowej.

Pierwszą odsłoną serii, którą kontynuuję Call of Juarez: Gunslinger, było Call of Juarez wydane w 2006 roku. Choć gra nie była pozbawiona wad, to jednak dzięki kilku ciekawym pomysłom (m.in. trybowi koncentracji) zyskała popularność wśród graczy i fanów Dzikiego Zachodu. W 2009 roku ukazała się druga część cyklu zatytułowana Call of Juarez: Bound in Blood. Pomimo pewnych niedoskonałości została ona przyjęta równie ciepło co jedynka. Niestety, jej kontynuacja Call of Juarez: The Cartel, rozgrywająca się w czasach współczesnych na pograniczu meksykańsko-amerykańskim, okazała się kompletną porażką, nie mogącą dorównać poprzednikom.

  1. Zapowiedź – Call of Juarez: Gunslinger, czyli Bulletstorm na Dzikim Zachodzie