Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2017, 10:10

autor: AlexB

Call of Duty: WWII - Zimowe Oblężenie rozpocznie się jutro

Jutro w multiplayerze gry Call of Duty: WWII rozpocznie się wydarzenie Zimowe Oblężenie. W jego ramach będzie można między innymi wziąć udział w nowym trybie zabawy oraz zdobyć darmowe skrzynki z zaopatrzeniem. Całość potrwa do 2 stycznia.

Mimo wielu przedpremierowych narzekań i obaw ze strony części społeczności, tryb wieloosobowy w grze Call of Duty: WWII cieszy się całkiem sporą popularnością. Rzecz jasna najnowsza strzelanina FPP osadzona w realiach II wojny światowej od studia Sledgehammer Games nie może pochwalić się na PC liczbami graczy porównywalnymi chociażby z Playerunknown's Battlegrounds, lecz według Steam Charts w ciągu ostatnich 30 dni tytuł miało uruchomiony w tym samym momencie średnio 17,547 osób – najwięcej spośród wszystkich przedstawicieli serii Call of Duty. Zbliżające się wydarzenie specjalne może podbić ten wynik. Firma Activision i studio Sledgehammer Games zapowiedziało start Zimowego Oblężenia, które potrwa od jutra do wtorku 2 stycznia. W tym okresie na graczy czeka mnóstwo niespodzianek.

Od jutra zima zawita do Call of Duty: WWII. - Call of Duty WWII - Zimowe Oblężenie rozpocznie się jutro - wiadomość - 2017-12-07
Od jutra zima zawita do Call of Duty: WWII.

Jak napisali sami twórcy Call of Duty: WWII, Zimowe Oblężenie „przyniesie okresową zmianę trybu wieloosobowego, jakiej jeszcze gracze nie widzieli”. W ramach wydarzenia zostanie udostępniona za darmo mapa Zimowe Carentan, której normalna wersja została udostępniona wyłącznie posiadaczom przepustki sezonowej. W pierwszym tygodniu bawiąc się na niej w dowolnym trybie zdobędziemy podwójną ilość punktów doświadczenia. W drugim tygodniu Zimowego Oblężenia, w Call of Duty: WWII pojawią się tzw. Zabawy Bronią, czyli lubiany przez wielu format rozgrywki, w którym po każdym zabójstwie przeciwnika broń w rękach gracza zostaje zmieniona. Potwierdziły się tym samym przecieki z ubiegłego tygodnia, mówiące o rychłym wprowadzeniu tego trybu.

Skoro już o przeciekach mowa, pamiętacie informacje związane z nowymi broniami, o których pisaliśmy pod koniec listopada? Gracze odkryli wówczas w plikach gry ślady po skrzynkach, mających zawierać nowy ekwipunek. Pojawiła się wówczas obawa, że studio Activision zamierza w przyszłości wprowadzić coś na kształt systemu pay-to-win. Jak się okazuje, pięć z odkrytych wówczas broni, a konkretnie Sten, Gewehr 43, GPMG, Icepick i Combat Knife, znajdą się w grze wraz z premierą Zimowego Oblężenia. Owszem, będzie je można zdobyć ze specjalnych skrzynek kupowanych za realną gotówkę, lecz nie jest to jedyny sposób. Codziennie w czasie trwania wydarzenia gracze otrzymają nowe rozkazy, na przykład „Rozegraj mecz w trybie Hardcore”. Za ich wykonanie otrzymają oni różne warianty nowego oręża.

Zimowa wersja mapy Carentan będzie dostępna dla wszystkich graczy przez okres trwania Zimowego Oblężenia. - Call of Duty WWII - Zimowe Oblężenie rozpocznie się jutro - wiadomość - 2017-12-07
Zimowa wersja mapy Carentan będzie dostępna dla wszystkich graczy przez okres trwania Zimowego Oblężenia.

W kwestii skrzynek z zaopatrzeniem, ich zimowe wersje, zawierające specjalny, okolicznościowy ekwipunek, będzie można zdobyć nie tylko dzięki realnej gotówce. Gracze otrzymają je w prezencie po prostu regularnie grając w trybie wieloosobowym Call of Duty: WWII. Po jednej dostaną automatycznie wszyscy, którzy zalogują się w kolejne poniedziałki podczas trwania Zimowego Oblężenia. Sezonowe skrzynki zakupimy u nowego kwatermistrza, niejakiego Butchera. Ich otwarcie nastąpi w odświeżonej, pokrytej śniegiem wersji Sztabu generalnego.

Zaśnieżony Sztab generalny pozwoli na lepsze wczucie się w klimat nadchodzących Świąt. - Call of Duty WWII - Zimowe Oblężenie rozpocznie się jutro - wiadomość - 2017-12-07
Zaśnieżony Sztab generalny pozwoli na lepsze wczucie się w klimat nadchodzących Świąt.

To nie wszystkie niespodzianki, jakie przygotowało dla graczy studio Sledgehammer Games w ramach Zimowego Oblężenia. Pełną rozpiskę wydarzenia znajdziecie na planszach poniżej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Call of Duty: WWII

Call of Duty: WWII