Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2017, 19:54

autor: Vergil

Call of Duty: WWII wykorzysta możliwości Xboksa One X

Call of Duty: WWII dołączyło do coraz pokaźniejszego grona tytułów, które wykorzystają dodatkową moc obliczeniową oferowaną przez Xboksa One X. Okładka gry zdradza, na jakie atrakcje będą mogli liczyć posiadacze nowej konsoli Microsoftu.

Lista gier wykorzystujących możliwości Xboksa One X nieustannie się wydłuża. Potencjalni posiadacze nowej konsoli Microsoftu mogą mieć na oku Call of Duty: WWII – choć nie zostało to (jeszcze?) oficjalnie potwierdzone przez Acitivision Blizzard, okładka opublikowana przez brytyjski sklep Game sugeruje, że dzieło studia Sledgehammer Games zrobi użytek z dodatkowej mocy obliczeniowej oferowanej przez nową konsolę giganta z Redmond. Lista przygotowanych przez twórców atrakcji na ten moment prezentuje się standardowo – produkcja zadziała więc w rozdzielczości 4K, a także będzie mogła się pochwalić między innymi wsparciem dla technologii HDR (z tego ostatniego skorzystają również posiadacze Xboksa One S).

Po premierze gry w Internecie zaroi się od porównań jej poszczególnych wersji. Wiele wskazuje na to, że wersja na Xboksa One X stoczy wyrównany pojedynek z pecetową edycją. - Call of Duty: WWII wykorzysta możliwości Xboksa One X - wiadomość - 2017-09-21
Po premierze gry w Internecie zaroi się od porównań jej poszczególnych wersji. Wiele wskazuje na to, że wersja na Xboksa One X stoczy wyrównany pojedynek z pecetową edycją.

Co ciekawe, tytuł wciąż nie figuruje w oficjalnym zestawieniu produkcji korzystających z dobrodziejstw niesionych przez Xboksa One X. Ponadto aktualnie nie wiadomo, czy symbol 4K odnosi się do rozdzielczości natywnej, czy też twórcy zdecydują się na wykorzystanie tak zwanego checkerboardingu. Istnieje możliwość, że fakt, iż twórcy wciąż nie puścili na ten temat pary z ust, ma związek ze współpracą, jaką przed kilkoma laty Sony nawiązało z Activision Blizzard. Na mocy umowy zawartej wówczas przez obie firmy posiadacze PlayStation 4 otrzymają wszystkie dodatki do Call of Duty: WWII na miesiąc przed użytkownikami pozostałych platform. W związku z powyższym wydawca może najzwyczajniej w świecie chcieć utrzymać w tajemnicy, że omawiana produkcja zadziała na sprzęcie konkurencji tak samo lub nawet lepiej.

A tak będzie prezentować się okładka xboksowej wersji gry. Natywna rozdzielczość 4K będzie dostępna jedynie dla posiadaczy Xboksa One X.
A tak będzie prezentować się okładka xboksowej wersji gry. Natywna rozdzielczość 4K będzie dostępna jedynie dla posiadaczy Xboksa One X.

Tytuł zmierza na Xboksa One, PlayStation 4 i komputery osobiste. Z uwagi na fakt, że do jego premiery pozostało jeszcze całkiem sporo czasu (data debiutu została wyznaczona na 3 listopada), uwadze fanów serii polecamy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość... i rzucić okiem na zwiastun fabularny prezentujący atrakcje czekające na nich w kampanii lub zainteresować się pecetowymi beta-testami zaplanowanymi na przełom września i października.