Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 września 2013, 07:16

Call of Duty: Strike Team – mobilna odsłona cyklu zadebiutowała na App Store

Na urządzenia mobilne z systemem iOS trafiła strzelanka Call of Duty: Strike Team. W przeciwieństwie do domowych odsłon marki, gra kładzie duży nacisk na dowodzenie oddziałem z widoku z lotu ptaka.

Firma Activision sprawiła wszystkim niemałą niespodziankę wypuszczając kilka godzin temu na App Store grę Call of Duty: Strike Team. Produkcja mocno odbiega od tego, co oferuje większość wcześniejszych odsłon tej marki z konsol i pecetów.

Na razie Call of Duty: Strike Team dostępne jest wyłącznie na urządzenia mobilne z systemem iOS. Ponadto projekt jest dosyć wymagający i aby go uruchomić będziecie potrzebowali co najmniej iPhone 4S lub iPada 2. Cena ustalona została na poziomie 5,99 euro, czyli około 24 złotych.

     - Call of Duty: Strike Team na App Store

Autorzy opracowali Call of Duty: Strike Team od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych. Wiele czasu spędzimy w klasycznym dla cyklu widoku pierwszoosobowym, ale gra wymaga również regularnego przełączania się na widok z lotu ptaka i wydawania rozkazów kolegom z oddziałów.

Akcja toczy się w roku 2020. Napięcie między mocarstwami narasta z każdym dniem i świat stoi na krawędzi wojny. W wyniku podstępnego ataku Stany Zjednoczone stają się stroną konfliktu z nieznanym wrogiem. Gracze wcielają się w dowódcę oddziału specjalnego, którego zadaniem jest złapanie lub zlikwidowanie winnych.

W przeciwieństwie do domowych odsłon cyklu gra kładzie duży nacisk na aspekt taktyczny. Przed każdą misją musimy starannie wybrać ekwipunek oraz uzbrojenie oddziału. Podczas rozgrywki kierujemy dowódcą z widoku FPP, ale każdy skoordynowany atak wymaga przełączenia na kamerę z lotu ptaka oraz wydawania rozkazów niczym RTS-ie i to w sposób znacznie bardziej rozbudowany niż to, co oferowało w kilku misjach pobocznych Black Ops II.

Kampania w typowym dla Call of Duty stylu oferuje emocjonujący scenariusz, pełen wyrazistych postaci i scen żywcem wyjętych z hollywódzkich przebojów. Jednocześnie dostępny jest również tryb Survival, w którym musimy wytrzymać jak najdłużej przeciwko kolejnym falom wrogów.