Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2019, 09:21

autor: Serek

Call of Duty: Modern Warfare rozbuduje strzelanie przez osłony

Call of Duty: Modern Warfare zapowiada się na ciekawy reboot serii. Prócz ray-tracingu, kampanii fabularnej czy funkcji cross-play tytuł zaoferuje zmodernizowany system strzelania przez ściany i innego rodzaju osłony.

Fotorealistyczna grafika i kampania single - na to czekało wielu fanów. - Call of Duty: Modern Warfare rozbuduje strzelanie przez osłony - wiadomość - 2019-06-02
Fotorealistyczna grafika i kampania single - na to czekało wielu fanów.

Kilka dni temu firma Activision zaprezentowała światu tegoroczną odsłonę cyklu Call of Duty. Przygotowywane przez Infinity Ward Call of Duty: Modern Warfare jest szesnastą główną częścią serii i stanowi reboot dla gier z podtytułem Modern Warfare. Fanów FPS-ów ze stajni Activision Blizzard zapewne ucieszy fakt, że produkcja będzie posiadać kampanię dla pojedynczego gracza (w odróżnieniu od zeszłorocznego Call of Duty: Black Ops IIII).

Twórcy postarali się także, żeby starcia były nieco bardziej realistyczne. Nowy silnik pozwala na bardziej rozbudowany system strzelania przez osłony i ściany - których ma być kilka rodzajów. Gracze będą mieli możliwość strzelać przez cienkie i kruche materiały, takie jak kartony czy niektóre drzwi. Inaczej będzie w przypadku twardych osłon, czyli na przykład ceglanych ścian lub solidnego drewna - takich przeszkód kule nie będą w stanie strzaskać, ale wciąż mogą je przebić. Każda spluwa będzie miała przypisaną wartość, która ma odpowiadać za to, w jakim stopniu broń poradzi sobie z osłonami.

Trzeba przyznać, że ta mechanika ma szansę zachęcić graczy do stosowania nowych taktyk. Twórcy nie ukrywają, że to jeden z najciekawszych „bajerów” najnowszej części COD-a. Dyrektor artystyczny, Joel Emslie skomentował sprawę następująco:

Mogę powiedzieć, że jedną z najlepszych rzeczy podczas grania jest przebijanie się kul przez osłony. Patrząc na cienką osłonę, już wiesz, że możesz się przez nią przebić. A jeśli Ty możesz, to może to zrobić także twój wróg. To przyjemna część rozgrywki.

Call of Duty: Modern Warfare zapowiada się na interesujący „soft reboot” serii. Produkcja ma zaoferować także opcję cross-play, która pozwoli na wspólną zabawę posiadaczom Xboksa One, PlayStation 4 i pecetów. Co więcej, twórcy ogłosili, że nie mają w planach wypuszczania żadnego season passa. Doliczmy do tego ciekawe pomysły fabularne (połowa kampanii ma być rozgrywana od arabskiej strony), opcje rozbudowy postaci czy ray-tracing.

Tytuł trafi do sprzedaży 25 października bieżącego roku i będzie dostępny na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Call of Duty
  2. Call of Duty: Modern Warfare - ray-tracing, cena i brak season passa
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare