Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2019, 10:25

autor: Serek

Karol Wojtyła: Totus tuus - Polacy tworzą grę o Papieżu

Poznańska firma Mobinet Games rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na grę Karol Wojtyła: Totus Tuus, która ma opowiedzieć losy młodego Papieża Polaka. Tytuł ma być powieścią wizualną z 8 alternatywnymi zakończeniami.

Jedno „u” za dużo, ale cel szczytny. - Karol Wojtyła: Totus tuus - Polacy tworzą grę o Papieżu - wiadomość - 2019-06-02
Jedno „u” za dużo, ale cel szczytny.

Poznańska firma Mobinet Games uruchomiła na portalu Polakpotrafi.pl zbiórkę pieniędzy na nowy projekt, zatytułowany Karol Wojtyła: Totus Tuus. Jak nietrudno się domyślić, produkcja ma opowiadać historię Papieża Polaka. Gra ma reprezentować gatunek visual novel (powieść wizualna) i za pomocą dialogów opowiedzieć o losach młodego Karola Wojtyły. Co więcej, twórcy zdecydowali się na oprawę wizualną w stylu anime, co ma szansę przyciągnąć młodszych graczy, ale także oburzyć tych starszych, którzy mogą potraktować to jako afront. Produkcja ma powstać w ciągu 6 miesięcy, czyli powinniśmy spodziewać się jej pod koniec bieżącego roku. Twórcy obiecują również wersję demonstracyjną, udostępnioną po 3 miesiącach prac.

Tytuł ma oferować 8 różnych zakończeń, które zależne będą od dokonanych przez gracza wyborów. Akcja gry ma toczyć się w latach młodości papieża. Wyobraźcie sobie Karola Wojtyłę, który ostatecznie nie decyduje się na pójście drogą wiary. Twórcy zakładają także inne opcje:

Karol Wojtyła wziętym pisarzem, wybitnym uczonym, a może nawet… żołnierzem w Powstaniu Warszawskim? Jak potoczą się jego losy, to już tylko zależy od Ciebie!

Ciekawie wygląda także model dystrybucji gry. Otóż Karol Wojtyła: Totus Tuus ma być produkcją całkowicie darmową. Jak piszą twórcy, zależy im na tym, żeby katolicki przekaz dotarł do każdego, dlatego zdecydowali się także na możliwość wpłacenia dowolnej kwoty. W skrócie: jeśli chcecie wspomóc firmę, prześlijcie im „co łaska”. Podstawową kwotą, którą chcą zebrać twórcy, jest 25 tysięcy złotych (w tym 6-7 tysięcy na grafikę, 10 tysięcy programowanie, tysiąc na ścieżkę dźwiękową i do 2 tysięcy na marketing).

Jeśli jednak udałoby się zebrać więcej pieniędzy, firma ma zamiar wzbogacić tytuł o nowe opcje:

  1. 30 tysięcy złotych - wersja na urządzenia mobilne
  2. 35 tysięcy złotych - dodatkowe 3 zakończenia gry
  3. 40 tysięcy złotych - dystrybucja międzynarodowa
  4. 45 tysięcy złotych - DLC Popiełuszko: Daj siłę, Chrystusie (18+)

Skoro wspomnieliśmy już o dodatku - twórcy zaprezentowali ciekawy pomysł na rozszerzenie fabularne gry, w którym będzie można poznać losy Jerzego Popiełuszki. DLC miałoby być poboczną historią, niezależną od głównego wątku fabularnego „podstawki”. Ze względu na dojrzałą tematykę, dodatek będzie przeznaczony tylko dla dorosłych graczy.

DLC opowie o walce Jerzego Popiełuszki z totalitarnym systemem. - Karol Wojtyła: Totus tuus - Polacy tworzą grę o Papieżu - wiadomość - 2019-06-02
DLC opowie o walce Jerzego Popiełuszki z totalitarnym systemem.

Nie bez znaczenia będzie także ścieżka dźwiękowa gry. Mobinet Games zadbało, aby ich produkcja miała unikalną warstwę audio. Kompletny soundtrack ma składać się z 18 utworów, a kilka z nich możecie przesłuchać już teraz na kanale firmy.

Niezależnie od tego, jakie pierwsze wrażenie może robić ta produkcja, producenci mocno eksponują walory edukacyjne gry. Dla osób, które urodziły się po dwutysięcznym roku, postać Papieża Polaka jest tylko pewnego rodzaju mitem. Dzięki temu tytułowi istnieje szansa na zapoznanie młodszych odbiorców z tak ważną personą.

  1. Oficjalna strona internetowa zrzutki na grę Karol Wojtyła: Totus Tuus