Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2019, 10:13

autor: Serek

Call of Duty: Modern Warfare 2 - remaster coraz bliżej

Na stronie internetowej PEGI znalazł się wpis dotyczący Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered. Dzięki temu przeciekowi możemy być praktycznie pewni, że odświeżona wersja gry niebawem trafi do sprzedaży.

Chętni na Modern Warfare 2 z nowymi teksturami? - Call of Duty: Modern Warfare 2 - remaster coraz bliżej - wiadomość - 2019-03-01
Chętni na Modern Warfare 2 z nowymi teksturami?

Na kilka dni przed tym, gdy w ofercie usługi PlayStation Plus zagości Call of Duty: Modern Warfare Remastered, pojawiły się ciekawe informacje dotyczące odświeżenia drugiej odsłony serii. Na oficjalnej stronie Pan European Game Information (w skrócie PEGI) ukazała się wzmianka o Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered. Gra została oznaczona jako produkcja dla dorosłych, w której występuje przemoc oraz wulgarny język.

To nie pierwsze doniesienia o tym, że remaster Modern Warfare 2 powstaje. Co więcej, dopisek Campaign Remastered wydaje się potwierdzać wcześniejsze plotki, sugerujące, że produkcja będzie zawierać wyłącznie kampanię fabularną. Twórcy najprawdopodobniej nie chcą odciągać uwagi graczy od bieżących odsłon serii, gdzie jak wiemy, rozgrywka wieloosobowa odgrywa niebagatelną rolę.

Drugą ciekawą rzeczą jest fakt, że w bazie PEGI pojawiła się wyłącznie wersja na PlayStation 4. Czy to oznacza, że użytkownicy PC i Xboksa One obejdą się smakiem? Wydaje się to mało prawdopodobne, szczególnie jeśli spojrzymy na Call of Duty: Modern Warfare Remastered, które pojawiło się na wszystkich wiodących platformach.

Wygląda na to, że remaster zaoferuje wyłącznie kampanię fabularną.
Wygląda na to, że remaster zaoferuje wyłącznie kampanię fabularną.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Modern Warfare Remastered trafiło do sprzedaży 4 listopada 2016 roku, jako bonus do Edycji Specjalnej gry Call of Duty: Infinite Warfare. Samodzielna wersja remastera ukazała się dopiero w 2017 roku. Czy podobnie będzie w przypadku Modern Warfare 2 Campaign Remastered? Musimy poczekać na pierwsze oficjalne informacje.

„Oryginalne” Call of Duty: Modern Warfare 2 zostało wydane 10 listopada 2009 roku. Gra ukazała się na PC, Xboksie 360 oraz PlayStation 3.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Call of Duty
  2. Oficjalna strona internetowa Infinity Ward
  3. Recenzja gry Call of Duty: Modern Warfare 2