Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 marca 2019, 09:57

autor: Aquma

Zobacz drugi zwiastun nowego Hellboya

W sieci pojawił się drugi zwiastun filmu Hellboy, w którym zobaczymy m.in. Davida Harboura, Millę Jovovich i Iana McShane’a. W trailerze znaleźć można sporo brutalnej akcji.

Drugi trailer Hellboya. - Zobacz drugi zwiastun nowego Hellboya - wiadomość - 2019-03-01
Drugi trailer Hellboya.

W sieci pojawił się kolejny trailer filmu Hellboy z Davidem Harbourem w tytułowej roli. Zwiastun jest napakowany akcją i prezentuje się całkiem przyzwoicie – zresztą, zobaczcie sami. Przestrzegamy jednak, że materiał zawiera kilka bardzo brutalnych scen i nie powinien być oglądany przez dzieci.

Hellboy jest adaptacją komiksu autorstwa Mike’a Mignoli, który ukazuje się nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. Produkcja opowiada o istocie (w połowie demonie, w połowie człowieku), która w 1944 roku została przyzwana na Ziemię przez czarnoksiężnika Grigorija Rasputina, działającego w komitywie z nazistami. Rytuał zostaje jednak przerwany w kulminacyjnym momencie, w wyniku czego przypominające dziecko stworzenie trafia pod opiekę amerykańskiego naukowca, prof. Bruttenholma. Z biegiem lat chłopiec dorasta i staje się członkiem oddziału walczącego z nadnaturalnymi siłami.

Film wyreżyserowany przez Neila Marshalla jest kolejną próbą przeniesienia omawianego komiksu na srebrny ekran – w 2004 i 2008 roku otrzymaliśmy dwa obrazy z Ronem Perlmanem w tytułowej roli, które zostały całkiem dobrze przyjęte przez recenzentów i publiczność (o czym świadczą oceny w serwisie Rotten Tomatoes). W tworzonej obecnie produkcji, poza wspomnianym już Davidem Harbourem, zobaczymy także Millę Jovovich (zagra Krwawą Królową Nimue), Daniela Dae Kima (Ben Daimio), Sashę Lane (Alice Monaghan) oraz Iana McShane’a (prof. Bruttenholm).

Hellboy wejdzie na ekrany polskich kin 12 kwietnia. Warto odnotować, że w przeciwieństwie do poprzednich adaptacji, obraz Neila Marshalla będzie przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych.

  1. Hellboy Movie – strona oficjalna