Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2020, 11:12

autor: Adrian Werner

Call of Duty Cold War pożre 37% dysku Xboksa Series S

Poznaliśmy rozmiary konsolowych wersji Call of Duty: Black Ops - Cold War. Gra pożre 37% wolnego miejsca na dysku Xboksa Series S.

W zeszłym tygodniu duże emocje wywołały finalne wymagania sprzętowe pecetowej wersji Call of Duty: Black Ops - Cold War, gdyż okazało się, że produkcja może zająć na dysku twardym aż 250 GB. Dotyczyć to będzie co prawda tylko osób, które chcą bawić się na najwyższych detalach i skorzystać z technologii ray tracingu, ale pozostali gracze i tak będą musieli wygospodarować 175 GB wolnego miejsca. Teraz dowiedzieliśmy się, jak żarłoczne pod tym względem okażą się wersje konsolowe.

Rozmiary konsolowych wersji COD Cold War:

  1. PlayStation 4: 95 GB
  2. PlayStation 5: 133 GB
  3. Xbox One: 93 GB
  4. Xbox Series X/S: 136 GB

Jak widać, wersje konsolowe nie zajmą aż tak dużo miejsca jak pecetowa. Mimo to ponad 130 GB na PS5 oraz Xboksie Series X/S i tak jest powodem do niepokoju. Jest to bowiem tylko wartość startowa, którą potem zwiększą aktualizację.

Problem tkwi w skromnych dyskach twardych, jakie znajdziemy w sprzętach nowej generacji. W najgorszej sytuacji będą posiadacze Xboksa Series S, którzy otrzymają tylko 364 GB na gry i aplikacje. Wystarczą więc dwie często aktualizowane gry pokroju Call of Duty: Black Ops - Cold War i zacznie brakować im miejsca.

Pozostałe konsole będą pod tym względem bardziej szczodre. W przypadku PlayStation 5 doniesienia mówią o 664 GB wolnego miejsca, a Xbox Series X odda do naszej dyspozycji 802 GB. Te wartości nie przyprawiają jednako zawrót głowy. Jeśli nawet tytuł startowy, taki jak nowy COD, zajmuje ponad 130 GB, to aż strach pomyśleć, jakie rozmiary będą miały gry za kilka lat.

Warto dodać, że Call of Duty: Black Ops - Cold War pozwoli instalować tylko część zawartości, np. samą kampanię lub wyłącznie multiplayer. Sądzimy, że takie rozwiązania szybko staną się standardem. Ręce zacierać mogą również sprzedawcy dodatkowych dysków (wszystkie konsole nowej generacji będą posiadały odpowiednie sloty, choć sprzęty Microsoftu obsłużą jedynie dedykowane urządzenia tego typu).

Call of Duty: Black Ops - Cold War zadebiutuje 13 listopada na PC, Xboksie One, Xboksie Series X/S oraz PlayStation 4. Wersja na PS5 ukaże się w Polsce 19 listopada, czyli w dniu premiery konsoli na rodzimym rynku.

  1. Call of Duty Black Ops Cold War - czy CoD także będzie grą RPG?
  2. Call of Duty Black Ops - Cold War - gorąca zimna wojna dla wielu graczyporadnik do gry
  3. Strona internetowa serii Call of Duty