Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2014, 10:43

autor: Adrian Werner

Call of Duty: Advanced Warfare - video z kampanii i multiplayera

W sieci pojawiły się dwa nowe materiały video z Call of Duty: Advanced Warfare. Pierwszy z nich stanowi zapis fragmentu jednej z misji, w jakie zagramy w kampanii, a drugi pokazuje multiplayerowy tryb Uplink.

W Call of Duty: Advanced Warfare zagramy w przyszłym miesiącu. - Call of Duty: Advanced Warfare - video z kampanii i multiplayera - wiadomość - 2014-10-04
W Call of Duty: Advanced Warfare zagramy w przyszłym miesiącu.
Call of Duty: Advanced Warfare skrócie:
  • Twórcy: Sledgehammer Games
  • Gatunek: FPS
  • Platforma docelowa: PC, X360, PS3, XONE, PS4
  • Planowana data premiery: 4 listopada 2014 r.

Od premiery Call of Duty: Advanced Warfare dzieli nas równy miesiąc. Zbliżający się dużymi krokami debiut rynkowy najnowszej odsłony tego popularnego cyklu motywuje wydawcę, czyli firmą Activision, do prowadzenia intensywnej kampanii marketingowej. Jej ważnym elementem są regularnie wypuszczane świeże materiały video i dwa nowe właśnie zostały opublikowane. Pierwszy z nich to trwający ponad trzy minuty zapis rozgrywki jednej z misji, w jakie zagramy w kampanii fabularnej. Podczas niej gracze będą skakali po dachach autobusów i samochodów pędzonych ulicami nigeryjskiego miasta Lagos. Z kolei drugi to kilkunastominutowa prezentacja trybu multiplayer nazwanego Uplink. Przypomina on brutalną wersję koszykówki i zadaniem obu drużyn jest wrzucanie metalowych kul do zawieszonych w powietrzu sfer.

Wypuszczone do tej pory materiały video pokazują, że Call of Duty: Advanced Warfare będzie czymś więcej niż tylko kalką poprzednich odsłon. Powstaje jedynie pytanie, czy wystarczy to, aby powstrzymać erozję zainteresowania graczy tym cyklem. Oczywiście, gra bez wątpienia sprzeda się wyśmienicie, ale analitycy przewidują, że w czwartym kwartale tego roku do sklepów powędruje o 3 mln egzemplarzy mniej niż w przypadku Call of Duty: Ghosts. A warto pamiętać, że zeszłoroczna edycja marki także poradziła sobie na rynku gorzej niż jej poprzedniczka, czyli Call of Duty: Black Ops II.

Call of Duty: Advanced Warfare ma wprowadzić do formuły marki powiew świeżości. Akcja osadzona zostanie w niedalekiej przyszłości, a gracze wcielą się w żołnierzy wyposażonych w egzoszkielety. Maszyny te zapewnią im możliwości porównywalne do supermocy. Będziemy mogli m.in. wykonywać gigantyczne skoki, wyrywać drzwi z aut, aby posłużyły nam za tarcze czy włączać moduł niewidzialności.

Przypomnijmy na koniec, że Call of Duty: Advanced Warfare zmierza na pecety oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One i PlayStation 4, a premiera gry zaplanowana została na 4 listopada. Zainteresowanym projektem polecamy zapoznanie się z naszą nową zapowiedzią, opracowaną na podstawie pokazu zorganizowanego przez wydawcę w Monachium:

  1. Graliśmy w Call of Duty: Advanced Warfare - jakie zmiany niesie przyszłość? (zapowiedź)
  2. Kompendium wiedzy o grze Call of Duty: Advanced Warfare
  3. Oficjalna strona internetowa gry Call of Duty: Advanced Warfare

Ostatnia aktualizacja: 2014-10-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach