Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 października 2014, 09:23

autor: Adrian Werner

Russian Front – turowa strategia trafiła na iOS i Androida

Na App Store i Google Play zadebiutowała turowa strategia Russian Front. Pozwala ona wziąć udział w walkach na całym froncie wschodnim II wojny światowej, zarówno po stronie sowieckiej, jak i niemieckiej.

Specjalizujące się w turowych strategiach studio Hunted Cow wypuściło swój największy i najbardziej ambitny mobilny projekt, czyli grę Russian Front, która swoim zakresem obejmuje cały front wschodni II wojny światowej.

Gra dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Autorzy przygotowali również wersję pecetową, którą można kupić bezpośrednio z ich strony internetowej. Na wszystkich platformach sprzętowych produkcja kosztuje około 37 złotych i pozbawiona jest mikropłatności.

Russian Front obejmuje swoim zasięgiem lata 1941–1945, które możemy rozegrać w potężnej, trwającej 108 tur kampanii, zaczynając od ofensywy niemieckiej na Związek Radziecki, aż po zajęcie Berlina przez siły sowieckie. Osoby przytłoczone skalą takiej rozgrywki mogą wybrać krótsze scenariusze, z których każdy obejmuje po kilka miesięcy z danego roku, w postaci Operacji Barbarossa, Fall Blau (ang. Case Blue) oraz Operacji Cytadela i Bagration. Niezależnie od tego, którą z tych opcji wybierzemy, gra pozwoli nam objąć dowództwo nad dowolną stroną konfliktu.

Rozgrywka toczy się na pokrytej siatką heksów potężnej trójwymiarowej mapie, rozciągającej się od Berlina aż po Stalingrad. Russian Front oferuje skomplikowany system walki, biorący pod uwagę nie tylko charakterystyki jednostek i sprzętu, ale również ukształtowanie terenu. Wszystkie oddziały i uzbrojenie oparto oczywiście o zapisy historyczne, a oczkiem w głowie autorów było uzyskanie wysokiego poziomu realizmu. Kluczową rolę w trakcie zabawy odgrywa także pogoda, zwłaszcza srogie rosyjskie zimy. Ponadto musimy także pilnować aspektu strategicznego operacji i dbać o zapewnienie sobie stałego napływu posiłków i dostaw ekwipunku oraz utrudnienie przeciwnikowi ustanowienia własnej skutecznej linii zaopatrzenia.

Wszystko to w sumie składa się na produkcję rozbudowaną pod względem mechanizmów rozgrywki, która powinna dostarczyć wielu godzin dobrej zabawy.

Ostatnia aktualizacja: 2014-10-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Russian Front

Russian Front