Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2019, 15:51

autor: Froozyy

Były prezes Sony Kaz Hirai przeszedł na emeryturę

Były prezes Sony, od roku pełniący funkcję przewodniczącego rady nadzorczej – Kazuo (Kaz) Hirai – 18 czerwca przeszedł na emeryturę. Japończyk pracował w koncernie 35 lat i ma na swoim koncie wiele sukcesów.

Kazuo Hirai przeszedł na zasłużoną emeryturę. - Były prezes Sony Kaz Hirai przeszedł na emeryturę - wiadomość - 2019-06-20
Kazuo Hirai przeszedł na zasłużoną emeryturę.

W lutym 2018 roku Kaz Hirai zrezygnował ze swojego dotychczasowego stanowiska prezesa Sony i przyjął rolę przewodniczącego rady nadzorczej. Jego miejsce zajął wtedy Kenichiro Yoshida. Ponad rok później, 18 czerwca 2019 roku, były prezes Sony przeszedł na zasłużoną emeryturę. Teraz niemal całkowicie zrezygnuje z dalszej pracy, będzie jedynie pomagał jako doświadczony doradca.

Z pewnością nie można odmówić kompetencji Kazuo Hiraiowi. Japończyk pracował w firmie 35 lat. W 2012 roku został prezesem japońskiej korporacji (zastępując Howarda Stringera). Pod jego kierownictwem koncern zamienił się w potęgę. Wydając takie gry jak God of War, The Last of Us czy Uncharted 4: Kres Złodzieja, Sony udowodniło, że liczy się rynku konsol. Dzięki temu udało mu się uzyskać zdecydowaną przewagę nad Microsoftem w walce o prym w 8. generacji konsol. Spora w tym zasługa samego Kazuo Hiraia.

Jednym z powodów, dla którego były prezes Sony zdecydował się na zrezygnowanie ze stanowiska, są męczące podróże, które wykończyły go przez ostatnie sześć lat. Patrząc jednak na zyski firmy podczas jego przewodnictwa, Kaz Hirai może odejść z podniesioną głową.

Kaz Hirai. - Były prezes Sony Kaz Hirai przeszedł na emeryturę - wiadomość - 2019-06-20
Kaz Hirai.