Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2015, 09:43

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Brothers: A Tale of Two Sons ukaże się na PS4 i XONE 12 sierpnia

Firma 505 Games poinformowała, że uznana gra przygodowo-platformowa Brothers: A Tale of Two Sons ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One 12 sierpnia. Pod koniec roku zadebiutować ma wersja na urządzenia mobilne.

W czerwcu firma 505 Games ujawniła, że uznana gra przygodowo-platformowa Brothers: A Tale of Two Sons ukaże się na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Dziś dowiedzieliśmy się, że nowa wersja produkcji trafi do cyfrowej dystrybucji 12 sierpnia. Dodatkowo 4 września w Europie pojawi się pudełkowe wydanie, ale nie wiemy, czy będzie sprzedawane również w Polsce. Tak czy siak, tytuł na najnowszych urządzeniach firm Sony i Microsoft zaoferuje kilka dodatków, w tym ścieżkę dźwiękową, komentarz reżysera oraz galerię materiałów graficznych. Przypominamy również, że projekt trafi także na urządzenia mobilne (iOS, Android i Windows Phone). Edycja ta ukaże się najprawdopodobniej pod koniec roku, w okresie świątecznym.

Brothers: A Tale of Two Sons ukaże sie na PS4 i XOne 12 sierpnia - ilustracja #1
Brothers: A Tale of Two Sons w skrócie:
  • Gatunek: gra przygodowo-platformowa
  • Deweloper: Starbreeze
  • Platformy sprzętowe: PS3, X360, PC, PS4, XOne, urządzenia mobilne
  • Data premiery: 7 sierpnia (X360), 3 września 2013 roku (PC / PS3), 12 sierpnia 2015 roku (PS4 / XOne), pod koniec 2015 roku na urządzeniach mobilnych

W Brothers: A Tale of Two Sons kierujemy dwoma braćmi, którzy wyruszają w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu lekarstwa dla ciężko chorego ojca. Podczas zabawy sterujemy obiema postaciami naraz, jednak to nie gameplay jest główną atrakcją rzeczonej produkcji, a opowiadana, wzruszająca historia.

Tytuł ukazał się pierwotnie w 2013 roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC, zbierając pochlebne recenzje w mediach oraz trafiając w gusta samych graczy, którzy zakupili około 800 tys. egzemplarzy do stycznia 2015 roku. Sukces produkcji sprawił, że firma 505 Games nabyła prawa do tytułu od studia Starbreeze.