Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2010, 09:13

Boulder Dash powróci na PC i Xboksa 360

Mamy doskonałe wieści dla fanów poczciwego Boulder Dasha. Ujawniono bowiem, że już wkrótce posiadacze pecetów oraz Xboksa 360 zagrają w nową odsłonę tej klasycznej serii.

Mamy doskonałe wieści dla fanów poczciwego Boulder Dasha. Ujawniono bowiem, że już wkrótce posiadacze pecetów oraz Xboksa 360 zagrają w nową odsłonę tej klasycznej serii.

Boulder Dash powróci na PC i Xboksa 360 - ilustracja #1

Projekt nazwany został Boulder Dash XL i tworzy go niemieckie studio Catnip Games we współpracy z First Star Software (ojcami całego cyklu). Na konsoli Microsoftu gra dostępna będzie do nabycia w usłudze Xbox Live. Nie podano jak sprawa wyglądać będzie w przypadku edycji pecetowej, ale również tutaj należy się spodziewać, że twórcy postawią na dystrybucję elektroniczną. Niestety, na razie nie ujawniono daty premiery.

Boulder Dash XL ma odtworzyć uwielbiane przez graczy reguły całej zabawy, więc naszym zadaniem ponownie będzie eksplorowanie jaskiń i zbieranie diamentów, w czym przeszkadzać nam będą potwory i spadające na głowę naszego bohatera skały. Nie znaczy to oczywiście, że gra nie zaoferuje nic nowego. Cała grafika została przygotowana od nowa w wysokiej (720p) rozdzielczości, co powinno umilić zwiedzanie czterech różnorodnych światów. Łącznie przyjdzie nam bawić się na 150 nowych poziomach, a dodatkowo przygotowano również 25 klasycznych jaskiń w stylu retro. Dostępne mają być ponadto cztery tryby gry (Arcade, Puzzle, Zen oraz Time Challenge). Możemy również spodziewać się nowego systemu nagradzana punktami, czemu towarzyszyć będzie zbieranie Osiągnięć oraz sieciowe rankingi.

Boulder Dash powróci na PC i Xboksa 360 - ilustracja #2

Seria rozpoczęła żywot w 1984 kiedy to na szereg popularnych w tamtych czasach platform takich jak m.in. Commodore 64, Apple II czy ZX Spectrum wydany został pierwszy Boulder Dash. Gra z miejsca stała się wielkim przebojem, który dał początek najbardziej znanej marce First Star Software. Kolejne odsłony cyklu gościły prawie na wszystkich możliwych platformach, wliczając w to nawet telefony komórkowe (zarówno starszej generacji jak i współczesne modele takie jak iPhone). Do dnia dzisiejszego sprzedano kilka milionów egzemplarzy produkcji z tej serii.

Wydawcą Boulder Dash XL zostało Kalypso Media, które ostatnimi czasy wykazuje się wyjątkową aktywnością we wskrzeszaniu klasycznych marek. Firma ta nabyła prawa do serii Tropico oraz Patrician, czego rezultatem były wypuszczone już nowe odsłony tych cyklów, a w przygotowaniu są kolejne (Tropico 4 oraz Patrician Online). Kalypso było również zachodnim wydawcą Disciples III.