Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2012, 09:27

autor: Hed

Botanicula – nowa przygodówka twórców Samorost i Machinarium pojawi się 19 kwietnia

Botanicula, nowa przygodówka twórców Samorost i Machinarium, zostanie wydana 19 kwietnia na pecetach i makach. Produkcję będzie można kupić bezpośrednio na stronie studia Amanita Design lub w serwisach typu Steam i GOG. Z okazji ogłoszenia daty premiery, twórcy wypuścili nowy zwiastun swojej gry.

Czeskie studio Amanita Design ujawniło, że przygodówka Botanicula zostanie wydana 19 kwietnia na komputerach PC oraz Mac. W nowej produkcji twórców takich hitów jak Samorost i Machinarium wcielimy się w małe leśne istoty, które spróbują uratować swoje drzewo mieszkalne. Pomysł na stworzenie tego tytułu pojawił się w umyśle Jaromíra Plachý. Grę będzie można kupić na oficjalnej stronie dewelopera oraz serwisach Steam i Good Old Games.

Botanicula została zapowiedziana parę miesięcy temu i wzbudzała spore zainteresowanie od opublikowania pierwszego teasera (poniżej znajduje się nowy zwiastun). Amanita Design ponownie zachwyca nietypową oprawą wizualną i świetnie dobraną muzyką, za którą odpowiada czeski zespół DVA. Po tej grze nie należy jednak spodziewać się rewolucji: to klasyczna przygodówka point’n’click, która spodoba się fanom gatunku i osobom, które doceniają niebanalne wykonanie.

Botanicula – nowa przygodówka twórców Samorost i Machinarium pojawi się 19 kwietnia - ilustracja #1Amanita Design to bodaj najbardziej znany niezależny deweloper z Czech. Producent zasłynął na świecie swoją zabawną i intrygującą serią Samorost, która wkrótce doczeka się trzeciej części. Największym sukcesem komercyjnym studia jest wspomniane Machinarium, przepiękna i świetnie udźwiękowiona przygodówka o świecie robotów. Amanita Design zajmuje się też innymi przedsięwzięciami – tworzy teledyski, czy chociażby strony internetowe.