Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2012, 10:10

autor: Sarge

Borderlands 3 w planach Gearbox Software

Wszystko wskazuje na to, że Borderlands 2 nie jest ostatnią odsłoną serii. Czołowy scenarzysta cyklu zdradził w jednym z wywiadów, że studio Gearbox Software już teraz rozważa pomysły, które można by wykorzystać w Borderlands 3.

Anthony Burch (czołowy scenarzysta serii Borderlands) powiedział w programie The Totally Rad Show, że studio Gearbox Software już teraz myśli nad trzecią częścią cyklu Borderlands. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że marka będzie w dalszym ciągu kontynuowana.

Studio Gearbox Software myśli nad pomysłami dla gry Borderlands 3 - ilustracja #1
Borderlands 2 raczej nie jest ostatnią odsłoną serii

Jak zdradził Anthony Burch, zespół Gearbox Software analizuje różne pomysły, które mogłyby zostać wykorzystane w Borderlands 3. Nie należy tego wprawdzie traktować jako oficjalnej zapowiedzi gry, ale miłośnicy serii najwyraźniej mogą liczyć na to, że trzecia odsłona prędzej czy później ukaże się na rynku. Raczej nie nastąpi to jednak zbyt szybko, bo twórcy planują jeszcze cztery duże dodatki DLC do Borderlands 2.

Borderlands to seria produkcji stanowiących połączenie pierwszoosobowych strzelanin z elementami RPG. Ogromnym atutem dotychczasowych dwóch odsłon był tryb kooperacji pozwalający na przejście całej kampanii przez maksymalnie czterech graczy. Pierwsze dwie części ukazywały się na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 – jesteśmy ciekawi, czy ewentualna „trójka” jeszcze raz zawitałaby na tych platformach sprzętowych. Jest bowiem szansa, że deweloper oprócz komputerów osobistych postawi już na konsole następnej generacji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Borderlands 2

Borderlands 2