Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2012, 10:16

autor: Hed

Wypuszczono Morrowind Overhaul 3.0 – kultowa część The Elder Scrolls nigdy nie wyglądała lepiej

Pojawiła się nowa wersja Morrowind Overhaul (3.0), zestawu modów do kultowej części The Elder Scrolls, który poprawia ją od strony wizualnej i nie tylko. Dzięki pracy fanów dziesięcioletni Morrowind wciąż wygląda naprawdę nieźle.

Wypuszczono Morrowind Overhaul 3.0 – kultowa część The Elder Scrolls nigdy nie wyglądała lepiej - ilustracja #1
Morrowind wciąż zachwyca grafiką – oczywiście dzięki fanom.

W sieci pojawiła się nowa wersja kompilacyjnego moda Morrowind Overhaul, którego celem jest odrestaurowanie kultowej gry z serii The Elder Scrolls. W wydaniu 3.0 skoncentrowano się na poprawieniu wydajności, wyeliminowaniu błędów oraz wprowadzeniu dodatkowych ustawień. Czy warto kłopotać się instalowaniem modyfikacji? Jeśli planujecie powrót do Morrowind, odpowiedź na to pytanie jest bez wątpienia twierdząca.

W Morrowind Overhaul 3.0 wprowadzono szereg nowości, które jeszcze bardziej uatrakcyjniają grę Bethesdy. Zacznijmy od tego, że kompilacja została wyposażona w łatwy w obsłudze i prawie całkowicie zautomatyzowany instalator oraz moduł do szybkiej zmiany poszczególnych ustawień. Autorzy zestawienia naprawili też wszystkie znane błędy i postarali się poprawić ogólne działanie gry. Pełną listę zmian znajdziecie na oficjalnej stronie projektu.

Morrowind Overhaul to nie jedyny projekt związany z tą odsłoną serii The Elder Scrolls. Inna grupa fanów szykuje na przykład remake tytułu na silniku Skyrim.

Warto zaznaczyć, że Morrowind Overhaul nie jest jednym modem, ale pakietem kilkunastu najlepszych modyfikacji tworzonych na przestrzeni lat przez społeczność skupioną wokół gier The Elder Scrolls. Bethesda od dawna wspiera scenę modderską, dzięki czemu jej produkcje żyją dość długo, przechodząc olbrzymie metamorfozy. Dzięki zaangażowaniu graczy w 2012 roku Morrowind wciąż może zachwycać zachodami słońca.

Morrowind to wydana ponad 10 lat temu odsłona serii The Elder Scrolls, tworzonej przez firmę Bethesda Softworks. W tej potężnej i wielowątkowej produkcji RPG przenosimy się na dunmerską wyspę Vvardenfell, która stoi w obliczu zagrożenia ze strony bóstwa Dagoth Ur. W swoim czasie gra zachwycała rozmiarami, rozmachem fabularnym, a nawet grafiką – dzięki tym zaletom przeszła do historii i przypieczętowała pozycję marki na rynku.

  1. Oficjalna strona moda Morrowind Overhaul
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.