Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 października 2012, 10:09

autor: sathorn

Sony mówi "pas" w kwestii technologii 3D

Fergal Gara, szef brytyjskiego oddziału firmy Sony, przyznał że, koncern przeliczył się w kwestii technologii 3D. Zamiast tego producent konsol z rodziny PlayStation skupi się na tworzeniu nowych, lepszych gier.

Fergal Gara, szef brytyjskiego oddziału firmy Sony przyznał w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że technologia 3D nie jest obecnie tak istotna jak zakładał koncern. W związku z tym producent konsol z rodziny PlayStation, zamiast forsować trzeci wymiar, skupi się na nowych markach.

Sony mówi
3D raczej nie upowszechni się w najbliższych latach

„Klienci decydują jak ważne jest 3D. Uczciwie jest przyznać, że zdecydowali, iż w tej chwili nie jest to bardzo istotne" - powiedział Gara w rozmowie z redakcją Eurogamera, po czym dodał:

„Możliwe, że (ta technologia – dop. red.) ma przed sobą lepsze chwile. To świetnie, że mamy możliwość dawania tego. Obecnie jednak nie jest to potężna oferta, w związku z czym zmieniliśmy ukierunkowanie naszych wysiłków na tworzenie nowych marek. Nieważne czy spojrzymy na filmy, czy gry, noszenie okularów (do odbierania trójwymiaru – dop. red.) w domu nie jest popularne. To po prostu fakt. (…) Myślę, że jest duża różnica między oglądaniem obrazu w domu, a wyjściem do kina. W pierwszym przypadku odbiorca jest rozproszony, zagląda co chwilę na tablet, pauzuje na chwilę, w drugim jest bardziej skupiony.”

Sony przyznało więc otwarcie, że przeliczyło się w kwestii technologii 3D. Jeszcze rok temu oficjalne stanowisko firmy było bardziej optymistyczne. Niektórzy włodarze koncernu twierdzili, że w ciągu kilku najbliższych lat 3D upowszechni się i zrewolucjonizuje rynek gier wideo w większym stopniu, niż zrobił to standard HD. Wygląda na to, że tak się nie stanie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.