Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2020, 11:18

autor: mikos

Borderlands 3 trafi na PS5 i Xbox Series X. Gra zadziała w 4K i 60 FPS

Borderlands 3 trafi na PS5 i Xboksa Series X/S. Gra będzie dostępna za darmo dla posiadaczy kopii na PS4 i Xboksa One. Ulepszona wersja zaoferuje m.in. 60 FPS i 4K.

Borderlands 3 trafi na PS5 i Xbox Series X. Gra zadziała w 4K i 60 FPS - ilustracja #1
Należy chwalić firmy oferujące darmowe uaktualnienie na next-geny. Źródło – Borderlands 3, Twitter.

Borderlands 3 zmierza wielkimi krokami w stronę nowej generacji konsol, co potwierdzają sami twórcy na swoim profilu na Twitterze. Co więcej, posiadacze wersji na Xboksa One i PS4 otrzymają za darmo wersję na nowe konsole.

Gra zostanie odpowiednio ulepszona, tak aby wykorzystać w pełni moc nadchodzących konsol. Rozgrywka będzie odbywać się w 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 4K w trybie jednoosobowym. Ponadto będzie można przenieść swoje zapisy gry oraz zakupione DLC do next-genowej wersji.

Poza ulepszeniami warstwy wizualnej, zmian doczekają się także tryby kooperacyjne gry. Umożliwiona zostanie rozgrywka w trybie podzielonego ekranu aż do czwórki graczy jednocześnie. Ponadto zgodnie z prośbami graczy, będzie można podzielić ekran pionowo w rozgrywce dwuosobowej (funkcja ta trafi także na konsole obecnej generacji!), co szczególnie na dużych telewizorach umożliwia naprawdę dobrą zabawę (znacznie lepszą niż w poziomie, gdzie wszystko jest nienaturalnie rozciągnięte na ekranie panoramicznym).

Ponadto do Borderlands 3 ma trafić cross-play w okolicach 2021 roku, a także cała gama dodatków takich jak nowe tryby gry czy drzewka umiejętności.

Data premiery gry na konsole nowej generacji nie jest jeszcze znana.