Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2020, 21:18

autor: Dameredet

Nowe informacje o remake'u Prince of Persia: The Sands of Time

Ujawniono szczegóły na temat powstającego Prince of Persia: The Sands of Time Remake. Przedstawiciele firmy Ubisoft podzielili się informacjami na temat wprowadzonych względem oryginału zmian w systemie walki i poziomie trudności.

Nowe informacje o remakeu Prince of Persia: The Sands of Time - ilustracja #1
Podoba się Wam odnowiony książę?

Przedstawiciele firmy Ubisoft udzielili wywiadu stronie The Mako Reactor. W rozmowie opowiedzieli o powstawaniu remake’u Prince of Persia: The Sands of Time. Piaski czasu trafią na PC i konsole dzięki pracy oddziałów umiejscowionych w Indiach.

Port na PC ma zaoferować takie same możliwości „zabawy” z ustawieniami gry co inne duże produkcje Ubisoftu. Nie zabraknie także wsparcia dla rozdzielczości 4K.

Remake zapewni możliwość dostosowania poziomu trudności. Warto zauważyć, że w oryginalnej wersji gry nie pojawiała się taka opcja. Twórcom zależy jednak, by wszyscy gracze mogli się cieszyć odnowionymi przygodami księcia. Zmianom uległ również system walki, który został nieco unowocześniony. Książe otrzyma możliwość przeskakiwania, wykonywania uników, a w celowaniu w przeciwników pomoże specjalny system. Jeden z przedstawicieli firmy, Pierre Sylvain-Gires, zauważył, że zespół deweloperski doskonale poradził sobie ze stworzeniem nowych, akrobatycznych ruchów.

Producent zaznaczał, że w pracach nad tytułem skupiono się na imersji. Ruch kamery ma oddawać, to, jak energiczna jest rozgrywka, i zapewnić subtelne przejścia pomiędzy walką, parkourem i innymi elementami gry, m.in. manipulacją czasem. W rozmowie kilkukrotnie podkreślono, że jest to remake oddający hołd klasyce, ale jednocześnie dodający do niej to, co niezbędne we współczesnej produkcji. Co więcej, pracują nad nim najbardziej utalentowani deweloperzy ze studia w Indiach.

Premiera Prince of Persia: The Sands of Time Remake odbędzie się 21 stycznia 2021 roku. Gra trafi na PC, PS4 i Xboksa One. Dzięki wstecznej kompatybilności uruchomimy ją także na konsolach PS5, Xbox Series X i Xbox Series S.