Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2019, 14:15

autor: Frozen

Blizzard zaprezentował Diablo 4 swoim europejskim pracownikom

Według francuskiego dziennika Le Monde studio Blizzard Entertainment zorganizowało w Paryżu pokaz gry Diablo 4 dla europejskich pracowników. Oprócz tego amerykański oddział przedsiębiorstwa zamieścił nowe oferty pracy związane z projektem.

Wszystko wskazuje na to, że Diablo powróci po raz czwarty już niebawem. - Blizzard zaprezentował Diablo 4 swoim europejskim pracownikom - wiadomość - 2019-06-24
Wszystko wskazuje na to, że Diablo powróci po raz czwarty już niebawem.

Na oficjalnej stronie francuskiego dziennika Le Monde opublikowano artykuł poświęcony serii zwolnień we francuskim oddziale firmy Blizzard Entertainment. W tekście pojawia się wzmianka o tym, że przedsiębiorstwo zorganizowało niedawno w Paryżu pokaz gry Diablo 4 dla części europejskich pracowników studia. Co więcej, koncern Activision Blizzard zamieścił właśnie nowe oferty pracy związane z niezapowiedzianym projektem, które wymagają od kandydatów obszernej wiedzy na temat historii oraz bohaterów cyklu Diablo – kalifornijski oddział przedsiębiorstwa poszukuje obecnie głównego grafika koncepcyjnego oraz artysty odpowiedzialnego za projekty postaci do prac nad nieogłoszonym tytułem z serii.

Le Monde wspomina, że amerykańska firma pracuje także nad kontynuacją strzelanki Overwatch, co pokrywa się z ostatnimi doniesieniami serwisu Kotaku. Oba tytuły mają ukazać się najwcześniej w 2020 roku, więc jest szansa, że przynajmniej o jednym z nich usłyszymy podczas tegorocznego konwentu BlizzCon, który odbędzie się w dniach 1-2 listopada 2019 roku.

Według serwisu Kotaku, Diablo 4 miało zostać zapowiedziane już w zeszłym roku podczas BlizzConu, jednak ze względu na kłopoty z produkcją prezentacja gry została wycofana. Zamiast tego ogłoszono powstanie mobilnego Diablo Immortal, co wywołało burzę wśród fanów niekryjących swojego niezadowolenia z zapowiedzi spin-offa. Po tym wydarzeniu menadżer społeczności na forum Battle.net zapewnił, że w 2019 roku usłyszymy o innych, nowych projektach z cyklu Diablo. Czy wśród nich będzie też czwarta część cyklu? Przekonamy się już niebawem.