Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2022, 10:31

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Oddziały w Diablo Immortal dalej są do bani, chociaż Blizzard je poprawił

Oddziały w Diablo Immortal wciąż pozostają jednym z najbardziej znienawidzonych elementów gry. Blizzard wprowadził drobną aktualizację, która jedynie podjudziła graczy.

Źródło fot. powyżej news.blizzard.com

Wygląda na to, że oddziały w Diablo Immortal wciąż są kością niezgody pomiędzy Blizzardem a graczami. W ostatniej miniaktualizacji ich działanie zostało usprawnione, choć fani dalej twardo stoją na swoim, twierdząc, że w grze w ogóle nie powinno ich być.

Co zmieniło się w oddziałach?

Zmiany w oddziałach były częścią aktualizacji sprzed 2 dni. Dotyczyła ona głównie rozpoczęcia 3. sezonu, który w grze trwa od wczoraj. Graczy Diablo Immortal zainteresowała jednak zmiana w oddziałach, która prezentuje się następująco:

Teraz w menu oddziału możecie sprawdzić, czy członkowie Waszego oddziału są online, a także zobaczyć ich bieżącą aktywność w grze.

Blizzard postanowił również podzielić się zdaniem deweloperów na temat wprowadzonej poprawki. Wynika z niego, że wzięli oni pod uwagę opinie, które podkreślały to, jak trudno jest zebrać aktywnych członków oddziału.

Co więcej ma to być jedna z wielu zmian, które obejmą ten aspekt gry. Mija się to oczywiście z protestami graczy, którzy chcą, by oddziały całkowicie zniknęły z Diablo Immortal.

Usunąć oddziały to najlepsze wyjście

Jak można się domyślić, reakcja społeczności była błyskawiczna, a gracze nie pozostawili suchej nitki na oddziałach. Ponownie pojawiły się wiadomości, których głównym przesłaniem było to, by Blizzard całkowicie odpuścił sobie oddziały.

Raz na zawsze: MY, GRACZE, NIE LUBIMY ODDZIAŁÓW.

Nie chcemy naprawy w systemie. Nie podoba się nam. Nie chcemy podobnego mechanizmu. Nie podoba nam się to.

To bardzo miłe, jeśli ktoś z pozycji władzy wewnątrz firmy oddziały, ale my, gracze, nienawidzimy tego systemu. Kompletnie.

Nie próbujcie naprawiać, po prostu usuńcie go i wszyscy będziemy szczęśliwi. Dzięki – napisał riroyo.

Zróbcie je częścią klanu i po sprawie

Podobnych reakcji nie brakowało, choć znaleźli się także bardziej wyrozumiali gracze. Zaproponowali oni bowiem, aby Blizzard pozostawił oddziały w DI. Haczykiem jest wkomponowanie ich w klany, dzięki czemu gracze nie będą musieli szukać „randomów” tylko po to, aby wyrzucić ich, gdy przestaną być aktywni.

Blizzard słyszy tylko to, co chce słyszeć

Tym, co również uwiera graczy Diablo Immortal w sprawie oddziałów, jest to, że są one potrzebne do odblokowania niektórych bonusów, czy dokonywania postępów w Podróży Bohatera. Niektórzy po prostu wolą grać na własną rękę, a oddziały dla takich (i szeregu innych, nienawidzących tego elementu) osób są tylko utrudnieniem.

Niemniej nie wydaje się, aby Blizzard choć przez moment pomyślał o tym, że oddziały mogą być pozbawione sensu. Tym bardziej że otrzymaliśmy zapewnienie dotyczące kolejnych poprawek. Gracze Diablo Immortal będą musieli więc schować ego do kieszeni i po prostu pójść dalej.

  1. Diablo Immortal – poradnik do gry
  2. Czarne lata Blizzarda – największe grzechy twórców Diablo i Warcrafta