Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2022, 10:23

Olbrzymi wyciek z pokazu Hogwarts Legacy; jest masa nowych konkretów

Do sieci wyciekła obszerna prezentacja Hogwarts Legacy przygotowana przez firmę AutoDesk. Dzięki niej dowiedzieliśmy się sporo nowego m.in. o kreatorze postaci, rozgrywce oraz NPC-ach, których spotkamy w trakcie zabawy.

Wczoraj pisaliśmy o wycieku krótkiej scenki przerywnikowej z Hogwarts Legacy. Była ona częścią większej prezentacji gry, przygotowanej przez firmę AutoDesk dla inwestorów (tzw. Autodesk Vision Series). Teraz cały ten, trwający prawie godzinę, materiał trafił do sieci.

Filmik nie jest tradycyjną prezentacją rozgrywki. Zamiast tego koncentruje się na technologiach wykorzystanych podczas tworzenia gry, ale można z niego dowiedzieć się sporo nowych rzeczy na temat Hogwarts Legacy. Nie jest to jego oficjalna publikacja, więc możliwe, że zostanie wkrótce usunięta. Dlatego zainteresowanym jej obejrzeniem polecamy pośpiech.

Kreator postaci

 1. Materiał pokazuje m.in. kreator postaci. Dostępnych będzie 30 predefiniowanych wyglądów naszego bohatera lub bohaterki, które następnie będziemy mogli w dużym stopniu modyfikować tworząc wymarzoną aparycję.
 2. Kreator postaci zaoferuje m.in. 15 kształtów twarzy (z filmiku nie wynika, abyśmy mogli modyfikować ich szczegóły, takie jak nos czy usta), 20 kolorów skóry, 33 kolory włosów, kilkadziesiąt fryzur, po 10 opcji dla piegów, pieprzyków i blizn, 25 kolorów oczu, 15 kształtów brwi oraz trzy rodzaje okularów.
Olbrzymi wyciek z pokazu Hogwarts Legacy; jest masa nowych konkretów - ilustracja #1
W materiale sekcja pokazująca kreator postaci zaczyna się od 38:20.

Nauczyciele oraz inne postacie niezależne.

 1. Wśród członków kadry Hogwartu których spotkamy w trakcie nauki będą m.in. Phineas Nigellus Black (najpewniej dziekan szkoły), Profesor Hecat (obrona przed czarną magią), Abraham Ronan (zaklęcia), Elzear Fig (najpewniej transfiguracja albo starożytne relikty), Profesor Sharp (eliksiry), duch Cuthberta Binnsa (historia magii). Będziemy się również uczyli zielarstwa, wróżbiarstwa oraz latania.
 2. W grze spotkamy co najmniej 50 postaci.
 3. W Hogwarts Legacy pojawią się prefekci, czyli wyróżniający się uczniowie pełniący rolę „starosty domu” do którego przynależą.
 4. W filmiku widać sesje motion-capture. Wynika z nich, że w grze pojawi się kobieca postać z rodziny Wesleyów. Najpewniej będzie to jedna z nauczycielek.

Rozgrywka i inne konkrety

 1. Gra zaoferuje proceduralny system dialogowy wykorzystujący technologię Speech Graphics do generowania animacji twarzy podczas rozmów.
 2. W Hogwarts Legacy pojawią się rozgrywki Quidditcha, choć nie wiadomo, czy gracze będzie mógł w nich wziąć udział, czy też ograniczone to zostanie do scenek z NPC-ami.
 3. Z filmiku wynika, że w grze będziemy mogli sprawdzić swoje umiejętności w pojedynkach magicznych zorganizowanych w ramach szkolnego klubu.
 4. Nie zabraknie tzw. wyjców (ang. howler), czyli magicznych listów przekazujących informacje w formie zapisu głosu nadawcy
 5. W kampanii napotkamy także inferiusy - ludzkie zwłoki ożywione przez czarnoksiężnika za pomocą czarnej magii.

Przypomnijmy, Hogwarts Legacy zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Premiera nastąpi pod koniec tego roku.

 1. Oficjalna strona internetowa Hogwarts Legacy
E3 2021