Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2022, 16:33

Od 25 lat czekamy na nową grę Blade Runner - wkrótce możemy ją dostać

Nie możemy narzekać na przesyt grami w uniwersum Łowcy androidów. Na szczęście deweloperzy ze Szwajcarii ponoć zaczęli właśnie prace nad nową produkcją osadzoną w mrocznym uniwersum wykreowanym przez Philipa K. Dicka.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:
  • Według przecieku, 110 Industries nabyło prawa do stworzenia gry Blade Runner. Premiera miałaby nastąpić najwcześniej w 2025 roku.
  • Nad grą mogą pracować współtwórcy Ninja Gaiden, a także założyciel EA i 3DO.

Według źródeł portalu Try Hard Guides, brytyjski wydawca 110 Industries nabył właśnie prawa do stworzenia gry w uniwersum Blade Runner. Tytuł ma powstawać w nowo otwartym studiu mieszczącym się w Szwajcarii i może zadebiutować w okolicach 2025 roku (via THG).

O potencjalnej nowej grze Blade Runner nie wiadomo wiele

Ogłoszenie nabycia praw do marki Blade Runner miało odbyć się za zamkniętymi drzwiami w szwajcarskim studiu i przybrać formę krótkiego trailera, który w niedalekiej przyszłości ma zostać zaprezentowany także szerszej publiczności. Sama gra pozostaje na razie zagadką. Nie są znane platformy docelowe ani jej gatunek, jednak patrząc na inne projekty 110 Industries – jak Wanted: Dead, Red Goes Faster czy Vengeance Is Mine – można podejrzewać, że chodzi raczej o pozycję na konsole i komputery, a nie o grę mobilną.

110 Industries nie ma jeszcze na rynku wyrobionej marki, ale wśród pracujących tam deweloperów można znaleźć ludzi współtworzących wcześniej gry z serii Ninja Gaiden, a także założyciela Electronic Arts i 3DO, Tripa Hawkinsa. 110 Industries łączono również z domniemanym sequelem Shenmue III, który według plotek może znajdować się w produkcji.

Fani Łowcy androidów nie mają obecnie w czym wybierać. Tak naprawdę możemy zagrać w przygodówkę point-and-click Blade Runner z 1997 roku stworzoną przez Westwood Studios, która za jakiś czas doczeka się remastera – Blade Runner: Enhanced Edition – szykowanego (i opóźnianego) przez stosunkowo słynne już Nightdive Studios.

Kolejna produkcja w dystopijnym, cyberpunkowym świecie rodem z powieści Philipa K. Dicka byłaby naprawdę mile widziana. Szkoda, że będziemy musieli poczekać na nią co najmniej trzy lata – o ile ten przeciek jest w ogóle prawdziwy, ma się rozumieć.

  1. Oficjalna strona 110 Industries
E3 2021