Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2022, 16:30

autor: Krzysiek "kalwa" Kalwasiński

Piękne polskie Please Fix the Road z premierą; grę można spiracić legalnie

Please Fix the Road, czyli urocza gra logiczna od polskiego programisty, ma dziś premierę. Produkcja dostępna jest również na torrentach z inicjatywy autora.

Please Fix the Road to projekt polskiego programisty Ariela Jurkowskiego – urocza gra logiczna o naprawianiu dróg, która dostępna jest od dzisiaj. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, produkcję można zdobyć nie tylko na Steamie czy GOG-u, ale również na torrentach. Twórca woli wyjść naprzeciw nieuniknionemu i w ten sposób zachęcić piratów do ewentualnego zakupu.

Legalny pirat

Ariel Jurkowski już jakiś czas temu zapowiadał, że swoją grę udostępni na popularnych stronach z torrentami. Jest przekonany, że prędzej czy później i tak by tam trafiła. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że owa wersja nieco odbiega od tej, którą można nabyć na Steamie, itch.io czy GOG-u. Najważniejsze różnice to brak popremierowego wsparcia oraz piracki motyw muzyczny w menu głównym.

Na czym polega Please Fix the Road? To relatywnie prosta gra logiczna, w której naszym celem jest zbudowanie drogi od punktu A do B. W zależności od przeznaczenia, mogą to być tory czy zwykłe asfaltowe trasy. Wszystko robimy z użyciem szerokiej palety narzędzi, dzięki którym dokonamy zmian na każdym poziomie.

Całość ukazana jest w rzucie izometrycznym, w uroczej oprawie graficznej typu low-poly (korzystającej z niewielkiej liczby wielokątów). Budowanie dróg możemy sobie umilić, wybierając stylistykę danego poziomu – choćby pory nocnej.

Cena gry powinna wynieść ok. 35 zł. To niewiele, ale sądząc po komentarzach na Twitterze, umieszczenie projektu na torrentach jest doceniane.