Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2022, 17:39

autor: Zuzanna Domeradzka

Prace nad fabułą BioShock 4 poprowadzi scenarzystka Far Cry 5 i WD Legion

Za fabułę czwartej części serii BioShock będzie odpowiedzialna scenarzystka m.in. znanych produkcji Ubisoftu – w tym Watch Dogs: Legion czy Far Cry 5 – oraz Ghost of Tsushima.

Źródło fot. store.steampowered.com
i

O czwartej odsłonie serii BioShock wciąż nie wiemy zbyt wiele - nie znamy nawet jej oficjalnego tytułu, docelowych platform sprzętowych ani terminu premiery. Dotychczasowe informacje oparte są w głównej mierze na plotkach (jak ta o Antarktydzie, będącej rzekomym miejscem akcji produkcji). Poznaliśmy jednak osobę, która będzie odpowiedzialna za fabułę „czwórki”. Jest nią Liz Albl, która ma doświadczenie wyniesione z pracy nad scenariuszami innych gier.

Deweloperka ogłosiła wczoraj na Twitterze dołączenie do zespołu Cloud Chamber – studia odpowiedzialnego za nowy BioShock, złożonego przede wszystkim z osób, które pracowały nad poprzednimi częściami serii. Na swoim profilu Liz Albl wyszczególnia, że sprawowała pieczę nad scenariuszami gier Assassin's Creed IV: Black Flag (wtedy dopiero jako stażystka), Far Cry 4 i 5, a także Watch Dogs: Legion. Oprócz produkcji Ubisoftu ma również doświadczenie z pracy nad najnowszym tytułem studia Sucker Punch – Ghost of Tsushima.

Co ciekawe, Liz Albl pomagała też przy Wonder Woman, czyli nadchodzącej trzecioosobowej grze akcji od Monolith Productions. Praca przez ponad pięć lat nad scenariuszami gier Ubisoftu (jak podaje jej profil na LinkedIn) i nie tylko z pewnością przełoży się na czwarty BioShock. Czy jednak z dobrym skutkiem? Na odpowiedź przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać.

  1. BioShock – oficjalna strona serii