Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2022, 09:14

BioShock 4 może zostać oficjalnie zapowiedziany niedługo

Według nowych przecieków pierwsza prezentacja czwartej części serii BioShock ma się odbyć w tym roku.

Od dłuższego czasu wiemy, że w produkcji znajduje się BioShock 4, ale do tej pory nie otrzymaliśmy prawie żadnych oficjalnych informacji na temat tego projektu. Teraz w sieci pojawiły się doniesienia, według których gra zostanie pokazana w tym roku.

Ich źródłem jest mający dobrą renomę informator Oops Leaks. Na Twitterze opublikował on listę gier, które według posiadanej przez niego wiedzy zostaną prawie na pewno zaprezentowane przed końcem roku. Wśród nich są następujące produkcje:

  1. BioShock 4,
  2. nowa gra Hideo Kojimy,
  3. The Last of Us Remake,
  4. Mortal Kombat 12,
  5. Pragmata,
  6. Skate 4.

Ponadto informator sądzi, że są duże szanse, iż w tym roku odbędą się również prezentacje nowego Metro, Avowed, Project 007 oraz multiplayerowej produkcji studia Guerrilla Games.

Oops Leaks ma za to wątpliwości, czy w tym roku zobaczymy gry Contraband, Resident Evil 4 Remake, PayDay 3 oraz Project Propaganda (duchowy spadkobierca serii Syphon Filter powstający w studiu Sony Bend).

Przypomnijmy, że według wcześniejszych plotek BioShock 4 osadzony będzie w nowym, dystopijnym mieście podzielonym na dwie dzielnice – bogatą powierzchnię i biedne podziemia. Między nimi mieścić się będzie strefa graniczna, będąca polem wojny frakcji zamieszkujących różne poziomy.

Grę zapowiedziano pod koniec 2019 roku, ale do tej pory nie została ona pokazana szerokiej publiczności. Według ostatnich doniesień prace nie przebiegają zgodnie z planem. Zespół deweloperski miało opuścić 40 osób, ale produkcja gry nadal trwa.

  1. Oficjalna strona serii BioShock