Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 kwietnia 2015, 16:25

Bill Paxton i Daniel Radcliffe potwierdzeni w obsadzie filmu o GTA

Stacja BBC potwierdziła, że Bill Paxton i Daniel Radcliffe (filmowy Harry Potter) zagrają w nadchodzącym filmie o serii Grand Theft Auto. Poznaliśmy też zarys jego fabuły. Przy okazji okazało się, że produkcja nie ma jeszcze ostatecznego tytułu – obecnie nazywana jest roboczo Game Changer.

Po ponad miesiącu od ujawnienia swoich zamiarów, brytyjska stacja BBC sypnęła garścią konkretów na temat fabularyzowanego filmu dokumentalnego o serii Grand Theft Auto. Przede wszystkim, dowiedzieliśmy się, że produkcja nie tyle przedstawi historię sławnego cyklu, co skupi się na jednym z epizodów w jego dziejach – tym związanym z kontrowersjami, jakie wyrosły wokół gier, podsycanymi zwłaszcza przez amerykańskiego prawnika Jacka Thompsona (który zasłynął jako arcywróg gier wideo). Przy okazji potwierdzono, że wspomnianą personę zagra Bill Paxton (Obcy: Decydujące starcie, Apollo 13, Titanic), zaś w jednego z założycieli firmy Rockstar Games – Sama Housera – wcieli się Daniel Radcliffe (znany przede wszystkim jako filmowy Harry Potter). Długość filmu ma wynieść ok. 90 minut.

Jednocześnie okazało się, że tytuł dokumentu może wcale nie brzmieć Grand Theft Auto, jak podawano do tej pory – w dokumencie, z którego pochodzą przedstawiane tu informacje, stacja BBC używa bowiem nazwy Game Changer, określanej jako tytuł roboczy.

Ponadto w międzyczasie pojawiło się nieco obaw wobec omawianej produkcji, wyrażanych przez twórców oryginalnego Grand Theft Auto z 1997 roku, z którymi BBC nie skontaktowało się w sprawie filmu. Według deweloperów może to oznaczać, że jedynym materiałem źródłowym użytym podczas produkcji jest książka Jacked: The Outlaw Story of Grand Theft Auto, napisana przez Davida Kushnera w 2012 roku – a tę twórcy gry uznają za umiarkowanie rzetelną i rozmijającą się z prawdą w pewnych aspektach.