Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2020, 09:37

autor: Aquma

Beyond Good and Evil 2 nie ukaże się przed kwietniem 2021 roku

Yves Guillemot – szef francuskiego koncernu Ubisoft – poinformował w czasie rozmowy z inwestorami, że wyczekiwana przygodowa gra akcji Beyond Good & Evil 2 nie ukaże się w okresie od września 2020 do marca 2021 roku.

Na Beyond Good & Evil 2 jeszcze poczekamy. - Beyond Good and Evil 2 nie ukaże się przed kwietniem 2021 roku - wiadomość - 2020-02-07
Na Beyond Good & Evil 2 jeszcze poczekamy.

W SKRÓCIE:

  1. Beyond Good & Evil 2 pojawi się najwcześniej w kwietniu 2021 roku;
  2. Źródłem informacji jest szef Ubisoftu - Yves Guillemot.

W czasie rozmowy z inwestorami podsumowującej kwartalne wyniki finansowe szef Ubisoftu – Yves Guillemot – poinformował (za portalem Twinfinite), że premiery Beyond Good & Evil 2 nie należy się spodziewać w najbliższym czasie. Nie otrzymaliśmy konkretnej daty, ale wiadomo, że tytuł nie jest jedną z pięciu gier, które mają zostać wydane przez francuski koncern w okresie od września 2020 do marca 2021 roku.

Beyond Good & Evil 2 to wyczekiwana kontynuacja kultowej produkcji z 2003 roku – przygodowa gra akcji, w której ponownie będziemy eksplorowali pokręcone uniwersum science fiction, wypełnione nie tylko ludźmi, ale też dziwacznymi hybrydami człowieka i zwierzęcia. Dzieło zostało oficjalnie zapowiedziane w czasie E3 2017 i pojawiło się także na kolejnej edycji tej imprezy - wówczas pokazano nam atrakcyjny zwiastun oraz bardzo krótki gameplay. Nieco obszerniejszy fragment rozgrywki – tym razem z trybu kooperacyjnego - otrzymaliśmy w grudniu 2018 roku.

Niestety potem tempo dostarczania nowych wieści i materiałów nieco spadło. Deweloperzy zdecydowali się opuścić kolejne targi E3, choć zaraz przed nimi otrzymaliśmy trochę grafik koncepcyjnych. Pozostaje mieć nadzieję, że powstający od wielu lat tytuł nie natrafił na żadne poważne problemy i twórcy po prostu pracują w pocie czoła, by dostarczyć najlepszą grę, jaką mogą – co, jak wiadomo, niejednokrotnie wymaga sporo czasu.

Warto przypomnieć, że według oficjalnych informacji Beyond Good & Evil 2 ma ukazać się na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Jednak w świetle dzisiejszych doniesień trudno powiedzieć, czy stare konsole nadal są platformami docelowymi dla tytułu Ubisoftu, czy też może deweloperzy mierzą już w sprzęt dziewiątej generacji.

  1. Ubisoft - strona oficjalna