Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2021, 20:20

autor: Artur "ZieZie" Flaga

Bethesda podaje cenę Skyrim Anniversary Edition; nie będzie tanio

Bethesda podała cenę The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition – koszt nowej edycji 10-letniej gry wydaje się trochę wygórowany.

W skrócie:

  1. 11 listopada nastąpi premiera The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition.
  2. Poznaliśmy cenę tego wydania. Jest ona całkiem wysoka jak na to, co oferuje.
  3. Posiadacze Skyrima Special Edition będą mogli dokupić nową zawartość, płacąc przy tym o ponad połowę mniej niż za całość.

Już 11 listopada wypada 10-lecie Skyrima, a co za tym idzie, nadchodzi premiera The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition. Z tego powodu firma Bethesda Softworks w FAQ na stronie gry odpowiedziała na kilka pytań związanych z jej nową edycją. Wśród odpowiedzi można, między innymi, dowiedzieć się, ile tytuł kosztować będzie na premierę.

Chętni na zakup będą musieli przeznaczyć 49,99 USD/54,99 EUR, co daje około 250 zł, za całość albo 19,99 USD/19,99 EUR, czyli około 90 zł, za samą nową zawartość, jeśli posiadają Special Edition. Niestety dokładna polska cena nie jest jeszcze znana.

Za co będziemy płacić w tym wydaniu Skyrima? Według innego wpisu na stronie twórców, do gry dojdą m.in. nieobecne wcześniej wątki fabularne, nawiązujące do poprzednich części serii, tryb przetrwania, wędkowanie i wiele więcej. Należy pamiętać, że wszystkie te „nowości” pochodzą z usługi Creation Club, czyli czegoś w stylu sklepu z modami Bethesdy. Oznacza to, że spora część dodatkowej zawartości w Anniversary Edition została wykonana przez fanów, co sprawia, iż podana wyżej cena może wydawać się trochę wygórowana.

W FAQ można też wyczytać, że platformy PlayStation 4 oraz Xbox One doczekają się fizycznej wersji gry. Dodatkowo nabywcy tytułu na konsolach poprzedniej generacji dostaną darmowe ulepszenie na konsole następnej generacji. Niestety, jeżeli chodzi o trofea, to posiadacze PS4 nie będą mogli ich przenieść na PlayStation 5.