Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2021, 08:48

autor: Adrian Werner

Jurassic World Evolution 2 znacznie lepsze niż pierwsza część według recenzji

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje Jurassic World Evolution 2. Wynika z nich, że produkcja jest znacznie lepszą strategią ekonomiczną niż pierwowzór.

SEQUEL JEST ZNACZNIE LEPSZY NIŻ PIERWOWZÓR:
 1. Średnia ocen JWE 2 na PC: 85%
 2. Średnia ocen JWE 1 na PC: 69%

Już tylko dni dzielą nas od premiery Jurassic World Evolution 2, czyli kontynuacji strategii ekonomicznej studia Frontier Developments z 2018 roku. W sieci zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje i wynika z nich, że twórcy przygotowali kolejną udaną produkcję.

Według serwisu Metacritic wersja pecetowa gry ma średnią ocen na poziomie 85%. Dla porównania pierwsza część uzyskała 69%. Sequel uznawany jest więc za znacznie lepszą produkcję niż pierwowzór.

Konsolowe wersje Jurassic World Evolution 2 otrzymały na razie za mało ocen, aby serwis Metacritic wyciągnął z nich średnią. Warto jednak przypomnieć, że w przypadku „jedynki” na PlayStation 4 było to 68%, a na Xboksa One – 76%.

Przykładowe recenzje Jurassic World Evolution 2:

 1. The Gamer - 5/5
 2. GamingTrend - 95/100
 3. TheSixthAxis - 9/10
 4. GameStar - 80/100
 5. Game Informer - 8/10
 6. Push Square - 8/10
 7. PCGamesN - 7/10

Recenzenci zgodnie twierdzą, że Jurassic World Evolution 2 jest grą pod każdym względem większą, ciekawszą i ogólnie lepszą niż pierwsza część. Chwalą także dobrą kampanię, której akcja toczy się po wydarzeniach z filmu Jurassic World: Upadłe królestwo. Oczywiście największą atrakcją jest tryb sandboksowy.

Krytyka obraca się wokół wciąż zbyt prostych mechanizmów rozgrywki, które nie są w stanie w pełni usatysfakcjonować weteranów strategii ekonomicznych. Ponadto losowe katastrofy zdarzają się zbyt często. Zachowuje to zgodność z kanonem marki, ale problem tkwi w tym, że radzenie sobie z nimi jest po prostu mniej ciekawe niż standardowe rozwijanie parku i zarządzanie nim.

Przypomnijmy, że Jurassic World Evolution 2 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PlayStation 5. Premiera odbędzie się 9 listopada tego roku.

Czekasz na Jurassic World Evolution 2? Jeśli tak, to zaciekawić Cię mogą inne doniesienia na temat tej gry:

 1. Jurassic World Evolution 2 - data premiery i zwiastun z gamescom 2021
 2. Jurassic World Evolution 2 - jest trailer
 1. Oficjalna strona gry Jurassic World Evolution 2

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej