Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2013, 11:15

Bethesda nie wykorzysta gali VGX 2013 do ujawnienia Fallouta 4

Szef zespołu Bethesda Softworks zawiódł nadzieje fanów cyklu Fallout, liczących na rychłą zapowiedź czwartej odsłony podczas gali VGX 2013. Niestety okazało się, że studio nie ma planów ujawnienia czegokolwiek w trakcie tej imprezy.

Nadzieje na rychłą zapowiedź kolejnej odsłony cyklu Fallout okazały się płonne. - Bethesda nie wykorzysta gali VGX 2013 do ujawnienia Fallouta 4 - wiadomość - 2013-12-06
Nadzieje na rychłą zapowiedź kolejnej odsłony cyklu Fallout okazały się płonne.

Jutro odbędzie się gala VGX 2013, czyli tegoroczna edycja imprezy wcześniej znanej jako Spike Video Game Awards. Tradycyjnie wydawcy wykorzystują to wydarzenie do ujawnienia nowych produkcji oraz zaprezentowania świeżych materiałów z nadchodzących gier. Wielu graczy liczyło, że w tej grupie znajdzie się firma Bethesda Softworks. Niestety, szef studia Peter Hines, poinformował za pośrednictwem swojego Twittera, że jego zespół nie ma w planach pokazania czegokolwiek podczas gali.

Te wieści są rozczarowujące, gdyż gracze mieli powody, by liczyć na ujawnienie czwartej odsłony cyklu Fallout. W połowie listopada w sieci pojawiła się bowiem strona thesurvivor2299.com, która prowadzi odliczanie do jakiegoś wydarzenia. Publikowane na niej są regularnie nowe zaszyfrowane wskazówki i wiele z nich sugeruje, że cała akcja związana jest z najsłynniejszą z postapokaliptycznych marek.

Oczywiście, thesurvivor2299.com może okazać się jedynie sprytną akcją zorganizowaną przez jednego z fanów. W połowie listopada pojawiły się informacje, że Bethesda Softworks zarejestrowała znak towarowy Fallout 4 do wykorzystania na terenie całej Unii Europejskiej. Niestety, okazało się, że była to fałszywka i wpis został szybko usunięty z bazy danych odpowiedniego urzędu.

  1. thesurvivor2299.com
  2. Oficjalna strona internetowa serii Fallout

Bethesda nie wykorzysta gali VGX 2013 do ujawnienia Fallouta 4 - ilustracja #2

Nieobecność Fallouta 4 na gali VGX 2013 jest sporym rozczarowaniem, ale i tak tegoroczna edycja imprezy zapowiada się niezmiernie interesująco. Zostaną bowiem podczas niej pokazane nowe materiały z szeregu wielce wyczekiwanych projektów. Obejrzymy zwiastuny m.in Titanfall, Destiny, Watch Dogs, South Park: The Stick of Truth oraz dwóch polskich superprodukcji w postaci Dying Light oraz gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

VGX 2013 odbędzie się w nocy z 7 na 8 grudnia tego roku. Organizatorzy oczekują, że transmisję impreza może zostać obejrzana w ponad 100 mln gospodarstw domowych.