Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2020, 19:08

Będzie więcej DLC do Anno 1800 - zwiastun drugiej przepustki sezonowej

Firma Ubisoft zapowiedziała drugą przepustkę sezonową do gry Anno 1800. W jej ramach otrzymamy trzy kolejne DLC, z których największe zabierze nas do Afryki. Przy okazji pochwalono się sprzedaniem miliona egzemplarzy produkcji.

Powoli zbliża się rocznica wydania Anno 1800, czyli ostatniej odsłony znanej strategicznej serii. Przypomniała nam o tym firma Ubisoft, która pochwaliła się sprzedaniem miliona egzemplarzy produkcji w ciągu 9 miesięcy od premiery. Nie jest to zbyt zaskakujące, biorąc pod uwagę dotychczasowe doniesienia o świetnej sprzedaży tytułu. Niemniej z tej okazji gracze otrzymają darmową ozdobę w grze z podziękowaniami twórców. Na tym nie koniec. Deweloperzy ujawnili trzy kolejne dodatki dla Anno 1800, stanowiące część drugiej przepustki sezonowej. Szczegóły zdradzono w ramach specjalnego filmiku, który zamieściliśmy poniżej.

Pierwsze z zapowiedzianych DLC to Siedziba władzy (Seat of Power), debiutujące 24 marca. Wraz z nim otrzymamy możliwość budowy tytułowego budynku, czyli prestiżowego pałacu. Ten pozwoli na wybranie doktryn, dzięki którym zwiększymy efektywność pobliskich zabudowań, na przykład wzmacniając ekonomię lub wpływy metropolii. Następnie latem ukażą się Obfite plony (Bright Harvest), zgodnie z nazwą skupiające się na rozwoju terenów rolniczych (m.in. z pomocą traktorów). Na samym końcu otrzymamy Krainę Lwów (Land of Lions) i będzie to największe z tych rozszerzeń. W nim bowiem otrzymamy możliwość rozpoczęcia sesji w Afryce wraz z garścią nowości powiązanych z tym kontynentem: klasami społecznymi, budynkami, towarami oraz zadaniami. Poza tym konieczne będzie korzystanie z systemu irygacji, by skutecznie gospodarować skromnymi zasobami wody.

Pierwsze DLC drugiej przepustki sezonowej zadebiutuje za dwa tygodnie. - Będzie więcej DLC do Anno 1800 - zwiastun drugiej przepustki sezonowej - wiadomość - 2020-03-10
Pierwsze DLC drugiej przepustki sezonowej zadebiutuje za dwa tygodnie.

Oprócz tych płatnych rozszerzeń twórcy zamierzają dalej rozwijać Anno 1800 poprzez darmowe aktualizacje. Pierwsza z nich ukaże się równocześnie z debiutem drugiego sezonu, wprowadzając możliwość ustawienia osobnego poziomu trudności dla systemu wpływu. Z kolei osoby, które zdecydują się na zakup przepustki, otrzymają trzy unikatowe elementy ozdobne.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej