Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2018, 10:25

autor: AlexB

Będę grał w grę. Jaką? PUBG! Top 10 Steam (24 - 31 grudnia)

Na kolejnej cotygodniowej liście największych bestsellerów na platformie Steam bez większych przetasowań. Playerunknown's Battlegrounds zakończyło rok na pozycji lidera, na podium zestawienia powrócił Counter-Strike: Global Offensive.

Ostatnie święta Bożego Narodzenia i rok 2017 przeszły już do historii. Ubiegły tydzień, dla wielu wolny od pracy i innych zajęć, upłynął pod znakiem imprez, domówek i koncertów, czego ukoronowaniem była sylwestrowa noc. Bez wątpienia jednak część osób, niekoniecznie przepadająca za tego typu rozrywkami, zdecydowała się na spędzenie tego czasu przed komputerem, samemu, lub ze swoimi wirtualnymi przyjaciółmi i wydanie pieniędzy, które znaleźli pod choinką, na uzupełnienie swojej biblioteki gier. Który tytuł wybierali najchętniej? Odpowiedź na to pytanie raczej nie powinna być dla nikogo specjalnie zaskakująca. Zgodnie z opublikowaną przez firmę Valve listą bestsellerów, w ostatnim tygodniu 2017 roku najczęściej kupowaną produkcją na platformie Steam było Playerunknown's Battlegrounds. Wynik ten potwierdza fakt, jak ogromnym fenomenem jest dzieło Brendana Greene'a i studia PUBG Corporation (części koreańskiej firmy Bluehole). Od momentu pojawienia się na Steamie pod koniec marca tego roku, tytuł praktycznie nie schodzi z pierwszego miejsca najchętniej kupowanych gier, co oznacza przeszło dziewięć miesięcy na szczycie. Zainteresowanie Playerunknown’s Battlegrounds w ostatnich tygodniach dodatkowo podsyciła premiera aktualizacji 1.0, która oficjalnie wyprowadziła pecetową wersję popularnej sieciowej strzelaniny opartej o tryb Battle Royale z fazy wczesnego dostępu.

Niewiele wskazuje na to, by PUBG miał stracić w najbliższym czasie pozycję największego hitu platformy Steam. - Będę grał w grę. Jaką? PUBG! Top 10 Steam (24 - 31 grudnia) - wiadomość - 2018-01-02
Niewiele wskazuje na to, by PUBG miał stracić w najbliższym czasie pozycję największego hitu platformy Steam.

Pozostałe dwa miejsca na podium zajęły kolejno Grand Theft Auto V oraz Counter-Strike: Global Offensive. FPS studia Valve, będący jedną z najpopularniejszych gier e-sportowych, powrócił tym samym do czołowej trójki steamowego zestawienia bestsellerów po kilku tygodniach przerwy. Sporym zainteresowaniem kupujących w ostatnich kilku dniach cieszyły się również takie produkcje, jak Cuphead, będąca najnowszym twitchowym fenomenem strategia They Are Billions, Divinity: Original Sin II oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon. Pierwszą dziesiątkę zestawienia zamyka Assassin's Creed: Origins, czyli bardzo udana najnowsza odsłona popularnej serii sandboksów akcji od studia Ubisoft.

1.

Playerunknown's Battlegrounds

2.

Grand Theft Auto V

3.

Counter-Strike: Global Offensive

4.

Divinity: Original Sin II

5.

They Are Billions

6.

Dark Souls III

7.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

8.

Cuphead

9.

ARK: Survival Evolved

10.

Assassin's Creed: Origins