Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2021, 14:29

autor: Qskan

Battle.net czeka spory lifting - Blizzard ogłasza nowy update swojego launchera

Blizzard pracuje nad nową wersją aplikacji Battle.net. Od 14 stycznia świeże funkcje launchera mogą testować użytkownicy z Ameryki Północnej w ramach beta-testów.

Aplikacja Battle.net debiutowała przy okazji premiery Diablo na przełomie 1996 i 1997 roku. Przez lata służyła do uruchamiania wyłącznie gier Blizzarda, a obecnie – studia Blizzard. W październiku informowaliśmy o nowościach w funkcjach społecznościowych Battle.netu. Najnowsze zmiany mają pójść o wiele dalej. 14 stycznia ogłoszono dużą aktualizację, która znacząco zmieni wygląd aplikacji.

Zapowiedziane nowości obejmą praktycznie cały interfejs graficzny aplikacji. Lista zmian zawiera takie elementy jak:

  • Ulepszenie nawigacji i układu – gry będzie można dodawać do ulubionych i układać je według własnej kolejności. Gry będą widoczne w formie dużych, czytelnych kafelków.
  • Sekcja wiadomości i zawartości gier – po aktualizacji zostanie rozbudowana i będzie można przeglądać ją w widoku pełnej strony.
  • Panel społecznościowy – zwiększona zostanie widoczność znajomych i ich aktywności na kartach poszczególnych gier.
  • Ułatwienia dostępu dla osób z niepełnosprawnościami – launcher będzie można obsługiwać przy użyciu samej klawiatury. Poprawiono także kontrast kolorów i wsparcie dla czytników ekranu dla osób niedowidzących.
  • Nowe centrum powiadomień dla wiadomości i stanu pobierania gier.
Battle.net czeka spory lifting - Blizzard ogłasza nowy update swojego launchera - ilustracja #1
Zmiany interfejsu obejmą m.in. nasze kolekcje gier czy panel społecznościowy

Obecnie z odświeżonego wyglądu Battle.netu w ramach beta-testów mogą korzystać osoby z Ameryki Północnej. Kiedy aplikacja będzie już stabilna, dostęp do niej uzyskają gracze z pozostałych regionów. Na ten moment pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość – Blizzard zapewnia, że aktualizacja będzie ogólnodostępna w najbliższych tygodniach. Niewykluczone, że w tym roku doczekamy się kolejnych zmian w Battle.necie, gdyż autorzy obiecują, że to dopiero początek zmian.