Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2015, 08:43

autor: Góral

Battlefield Hardline - rusza otwarta beta, znamy wymagania sprzętowe

Firma Electronic Arts, wraz ze studiem Visceral Games, ujawniła wymagania sprzętowe gry Battlefield Hardline. Nie są one przesadnie wygórowane i nawet posiadacze kilkuletnich komputerów będą mogli cieszyć się nową strzelanką.

W Battlefield Hardline wcielamy się w policjantów i złodziei. - Battlefield Hardline - znamy wymagania sprzętowe bety i pełnej wersji - wiadomość - 2015-02-03
W Battlefield Hardline wcielamy się w policjantów i złodziei.

Dziś rozpoczną się otwarte testy strzelanki Battlefield Hardline, w związku z czym firma Electronic Arts opublikowała wymagania sprzętowe produkcji. Dotyczą one zarówno bety, jak i pełnej wersji tytułu, która zadebiutuje w Polsce 19 marca na komputerach osobistych i konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 oraz PlayStation 3. Deweloperzy ze studia Visceral Games kilka dni temu zapowiedzieli, że komputer potrzebny do zabawy nie będzie zbytnio odbiegać od tego, który wymagany był w przypadku Battlefielda 4. Oczywiście zmieniło się sporo rzeczy, ale warto zauważyć, że minimalna konfiguracja nie powinna przerazić żadnego dzisiejszego gracza komputerowego, a i zalecany sprzęt nie powala na kolana. Do pełnego delektowania się oprawą graficzną Battlefield Hardline wystarczy czterordzeniowy procesor Intela i karta z wyższej, ale nie najwyższej półki (Nvidię GTX 760 można kupić już za około 800 – 900 zł). Krótko pisząc, tragedii nie ma.

Warto jednak zauważyć, że w zalecanej konfiguracji podano kartę Radeon R9 290. Proponowany układ AMD jest dużo mocniejszy od tego z obozu Nvidii. Wygląda wiec na to, że do wymagań wkradł się błąd, albo tytuł jest tak świetnie zoptymalizowany pod sprzęt „Zielonych”.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Athlon II / Phenom II 2.8 GHz, Intel Core i3 / i5 2.4GHz;
  • Karta grafiki: z obsługą DirectX 11, w tym ATI / AMD Radeon HD 5770 (1 GB pamięci), NVIDIA GeForce GTX 260 (896 MB pamięci);
  • Pamięć: 4 GB RAM;
  • Dysk twardy: 60 GB;
  • System operacyjny: Windows Vista SP2 64-BIT (z zainstalowaną aktualizacją KB971512).

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: czterordzeniowy firmy Intel lub sześciordzeniowy od AMD;
  • Karta grafiki: z obsługą DirectX 11 i 3 GB pamięci, w tym AMD Radeon R9 290 i NVIDIA GeForce GTX 760;
  • Pamięć: 8 GB RAM;
  • System operacyjny: WINDOWS 8 64-BIT (z zainstalowaną aktualizacją KB971512).

Zaznaczono jeszcze, że podczas bety maszyny z 4 GB pamięci RAM mogą mieć pewne problemy z grą, która jest jeszcze optymalizowana dla słabszych komputerów. W pełnej wersji powinno być już OK.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.