Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2015, 13:10

autor: Adrian Werner

Battlefield Hardline - dodatek DLC Rabunek zadebiutuje 17 września

Studio Visceral Games ogłosiło, że dodatek DLC Battlefield Hardline: Robbery trafi do posiadaczy kont premium za trzy dni. Pozostali gracze będą musieli poczekać trochę dłużej.

Posiadacze kont premium otrzymają dodatek za trzy dni. - Battlefield Hardline - dodatek DLC Rabunek zadebiutuje 17 września - wiadomość - 2015-09-13
Posiadacze kont premium otrzymają dodatek za trzy dni.

Studio Visceral Games poinformowało, za pomocą konta Twitter, kiedy możemy spodziewać się premiery dodatku DLC Rabunek (and. Robbery) do strzelanki Battlefield Hardline. Osoby z kontami premium otrzymają go 17 września tego roku. Na razie nie wiemy, kiedy dostęp do rozszerzenia uzyskają pozostali gracza, ale będzie to raczej kwestia tygodni, a nie miesięcy.

Battlefield Hardline: Robbery to drugi duży dodatek do tej gry. DLC wprowadzi cztery nowe mapy, w tym tzw. Posterunek 7, będący pierwszym zaśnieżonym poziomem w tej grze. Wydłużeniu ulegnie lista uzbrojenia oraz skórek do niego. Pojawi się także możliwość latania helikopterem zwiadowczym, a każda frakcja otrzyma własny typ samochodu z napędem na cztery koła. Największą atrakcją będzie jednak nowy tryb w postaci Drużynowego Napadu (ang. Squad Heist), mający postać kilkuetapowej rozgrywki dla dwóch 5-osobowych zespołów. Przestępcy będą musieli zdobyć narzędzia, włamać się do dobrze strzeżonych lokacji, wynieść z nich łup i ostatecznie uciec z miejsca przestępstwa. Z kolei policjanci spróbują pokrzyżować te plany.

Przypomnijmy, że Battlefield Hardline jest pierwszą odsłoną serii, która porzuciła klimaty militarne i zamiast tego skoncentrowała się na wojnie z przestępczością prowadzonej na ulicach współczesnych miast. Gra ukazała się w marcu tego roku, w wersjach na PC, PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4 i Xboksa One.

Produkcja spotkała się z umiarkowanie ciepłym przyjęciem. Chwalono świeże realia i tryb multiplayer, a krytykowano brak poważnych zmian w porównaniu z Battlefield 4 oraz słabą fabułę kampanii. Do tej pory firma Electronic Arts nie ujawniła wyników sprzedaży. Wiemy jedynie, że wydawca jest z nich zadowolony oraz, że w ciągu pierwszych dwóch miesięcy na rynku 80% zakupionych egzemplarzy stanowiły wersje na PlayStation 4 i Xboksa One.

  1. Battlefield Hardline – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Battlefield: Hardline - pierwszy i ostatni napad marki?