Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2015, 12:42

autor: Adrian Werner

Star Wars: Battlefront - obejrzyj 10 minut zapisu rozgrywki

W sieci pojawił się nowy materiał wideo z Star Wars: Battlefront. Stanowi on dziesięciominutowy zapis rozgrywki z trybu Atak AT-AT (ang. Walker Assault).

Od dnia premiera Star Wars: Battlefront, czyli najnowszej strzelanki studia DICE, dzielą nas już tylko dwa miesiące. Od pewnego czasu organizowane są różnego rodzaju zamknięte testy i co pewien do sieci trafiają zarejestrowane podczas nich materiały. Najnowszy z nich stanowi dziesięciominutowy zapis rozgrywki z trybu Walker Assault, który w polskiej wersji nazwany zostanie Atak AT-AT.

Ten tryb będziemy mogli przetestować w październiku tego roku podczas otwartej bety Star Wars: Battlefront. Wersja testowa dostępna będzie na wszystkich platformach docelowych i zaoferuje także tryb Strefa Zrzutu (ang. Drop Zone) oraz kooperacyjną misję survivalową.

Star Wars: Battlefront -  obejrzyj 10 minut zapisu rozgrywki - ilustracja #1

Star Wars: Battlefront zapowiada się na jedną z najważniejszych premier końcówki tego roku. Gra została wybrana najlepszą produkcją targów gamescom i oczekiwania graczy są ogromne. Dlatego każdy nowy zestaw informacji spotyka się z dużym zainteresowaniem fanów. Większość udostępnianych konkretów witana jest ze sporym optymizmem, ale od tej zasady jest jeden duży wyjątek. W zeszłym tygodniu studio DICE ujawniło bowiem, że nie ma planów wprowadzenia przeglądarki serwerów.

Tym samym zmuszeni zostaniemy do korzystania wyłącznie z systemu matchmakingu. Takie rozwiązanie jest powszechne na konsolach, ale na pecetach ta informacja wywołała spore kontrowersje. Niezadowolenie pecetowców wynika z faktu, że oznacza to brak dedykowanych serwerów. Nie będziemy mogli także mieli dostępu do informacji na temat liczby graczy czy pingów.

Przypomnijmy, że Star Wars: Battlefront zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Premiera zaplanowana została na listopad.

  1. Oficjalna strona internetowa gry
  2. Graliśmy w Star Wars: Battlefront – epickie bitwy w kultowych myśliwcach w trybie Eskadra
Star Wars: Battlefront -  obejrzyj 10 minut zapisu rozgrywki - ilustracja #2

Warto wspomnieć, że premierze gry towarzyszyć będzie wydanie powieści Star Wars Battlefront: Twilight Company. Jej autorem jest Alexander Freed, który spędził sześć lat w studiu BioWare, gdzie współtworzył fabuły do gry Star Wars: The Old Republic oraz serie Mass Effect i Dragon Age.

Akcja książki toczyć się będzie po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci, a fabuła opowie o tytułowym rebelianckim oddziale, podejmującym się misji uznawanych za samobójcze.

Powieść ukaże się na rynku amerykańskim 3 listopada tego roku. Na razie nie wiemy, czy ktoś podejmie się wydania wersji polskojęzycznej.