Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2015, 12:42

autor: Adrian Werner

Star Wars: Battlefront - obejrzyj 10 minut zapisu rozgrywki

W sieci pojawił się nowy materiał wideo z Star Wars: Battlefront. Stanowi on dziesięciominutowy zapis rozgrywki z trybu Atak AT-AT (ang. Walker Assault).

Od dnia premiera Star Wars: Battlefront, czyli najnowszej strzelanki studia DICE, dzielą nas już tylko dwa miesiące. Od pewnego czasu organizowane są różnego rodzaju zamknięte testy i co pewien do sieci trafiają zarejestrowane podczas nich materiały. Najnowszy z nich stanowi dziesięciominutowy zapis rozgrywki z trybu Walker Assault, który w polskiej wersji nazwany zostanie Atak AT-AT.

Ten tryb będziemy mogli przetestować w październiku tego roku podczas otwartej bety Star Wars: Battlefront. Wersja testowa dostępna będzie na wszystkich platformach docelowych i zaoferuje także tryb Strefa Zrzutu (ang. Drop Zone) oraz kooperacyjną misję survivalową.

Star Wars: Battlefront -  obejrzyj 10 minut zapisu rozgrywki - ilustracja #1

Star Wars: Battlefront zapowiada się na jedną z najważniejszych premier końcówki tego roku. Gra została wybrana najlepszą produkcją targów gamescom i oczekiwania graczy są ogromne. Dlatego każdy nowy zestaw informacji spotyka się z dużym zainteresowaniem fanów. Większość udostępnianych konkretów witana jest ze sporym optymizmem, ale od tej zasady jest jeden duży wyjątek. W zeszłym tygodniu studio DICE ujawniło bowiem, że nie ma planów wprowadzenia przeglądarki serwerów.

Tym samym zmuszeni zostaniemy do korzystania wyłącznie z systemu matchmakingu. Takie rozwiązanie jest powszechne na konsolach, ale na pecetach ta informacja wywołała spore kontrowersje. Niezadowolenie pecetowców wynika z faktu, że oznacza to brak dedykowanych serwerów. Nie będziemy mogli także mieli dostępu do informacji na temat liczby graczy czy pingów.

Przypomnijmy, że Star Wars: Battlefront zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Premiera zaplanowana została na listopad.

  1. Oficjalna strona internetowa gry
  2. Graliśmy w Star Wars: Battlefront – epickie bitwy w kultowych myśliwcach w trybie Eskadra
Star Wars: Battlefront -  obejrzyj 10 minut zapisu rozgrywki - ilustracja #2

Warto wspomnieć, że premierze gry towarzyszyć będzie wydanie powieści Star Wars Battlefront: Twilight Company. Jej autorem jest Alexander Freed, który spędził sześć lat w studiu BioWare, gdzie współtworzył fabuły do gry Star Wars: The Old Republic oraz serie Mass Effect i Dragon Age.

Akcja książki toczyć się będzie po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci, a fabuła opowie o tytułowym rebelianckim oddziale, podejmującym się misji uznawanych za samobójcze.

Powieść ukaże się na rynku amerykańskim 3 listopada tego roku. Na razie nie wiemy, czy ktoś podejmie się wydania wersji polskojęzycznej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.