Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2021, 21:05

autor: aadamus

Battlefield 6 ma posiadać dynamiczny system pogodowy (plotka)

Insider Tom Henderson podzielił się kolejnymi informacjami na temat Battlefielda 6. Wynika z nich, że w grze dużą rolę odegra dynamiczna pogoda. Dodatkowo tytuł ma posiadać system przypominający Levolution z Battlefielda 4.

Zapowiedź Battlefielda 6 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym otrzymujemy coraz więcej oficjalnych (lub nie) informacji na temat tytułu. Teraz znany insider Tom Henderson, w czasie prowadzonej przez siebie transmisji, podzielił się ze światem nowymi rewelacjami na temat produkcji (chociaż o części z nich wspominał już wcześniej). Wynika z nich między innymi, że tytuł będzie posiadał dynamiczny system pogodowy.

Według Hendersona, zwiastun, który zostanie opublikowany w najbliższym czasie, będzie ukazywał pustynną wyspę, na której pora dnia oraz warunki atmosferyczne będą stopniowo ulegać zmianie. To właśnie wpływająca na przebieg rozgrywek wieloosobowych dynamiczna pogoda ma być „dużą częścią gry”. Dodatkowo w zwiastunie ma pojawić się pionowzlot V-22 Osprey, będący jedną z maszyn, nad którymi obejmiemy kontrolę w trakcie zabawy.

Dodatkowo do najnowszej odsłony serii Battlefield ma zawitać system przypominający Levolution z Battlefielda 4. Oznacza to, że w czasie walk będziemy mogli zyskać przewagę nad przeciwnikiem, wykorzystując w dużej skali różnego rodzaju elementy otoczenia. Warto tutaj wspomnieć, że EA zapowiedziało już, iż do gry trafi „przełomowy poziom zniszczeń”. Nie doprecyzowano jednak, na czym polegać ma ten ogromny skok jakościowy.

Oczywiście należy mieć na uwadze, że są to nieoficjalne informacje. Chociaż Tom Henderson jest wiarygodnym insiderem, to nadal istnieje szansa, że podane przez niego szczegóły rozminą się z prawdą.

Premiera Battlefielda 6 zaplanowana jest na okres świąteczny tego roku. Na ten moment nie wiadomo, kiedy dokładnie otrzymamy pierwszy zwiastun produkcji.

  1. Seria Battlefield – oficjalna strona